Jak na to

Tipy, jak zakomponovat zásuvky a vypínače do bydlení

Jsou malé a často opomíjené. Život bez nich si neumíme představit. Ne, řeč není o mazlíčcích, ale zásuvkách a vypínačích. Bez nich bychom nesvítili, neprali, nenabíjeli… Pojďme se podívat na důležité prvky v domě. Zásuvky, vypínače a jejich důležitost.

více v článku...

Plánování a výběr

Před každou rekonstrukcí bydlení je prvotní plánování. Správným naplánováním a dodržení rad odborníků se vyhnete pozdějším nepříjemným komplikacím. Máte dle norem navrženy zásuvky a vypínače? Poraďte se s odborníkem. Pokud máte po rekonstrukci bydlení a již máte správně rozvedenou elektřinu v domě, zbývá vám již poslední a velmi příjemná práce. Zakomponovat doplňky do interiéru. Možností je několik. Vyberte si ten správný materiál, barvu nebo design. Pohrajte si s vlastní fantazií. Designové zásuvky jsou nepřehlédnutelným prvkem v domácnosti. Jsou skleněné a nadčasové.

Výška vypínačů a zásuvek v obytných místnostech

Jedna z nejdůležitějších věcí, které by měly být správně navrženy, ale především naplánovány, je správné umístění vypínačů a zásuvek. V obytných místnostech by mělo být dostatek možností pro zapojení elektrických spotřebičů jako jsou notebooky, telefony, tablety, lampičky, rádia, televize, a mnohé další. Každý odborník při rekonstrukci obydlí by vám měl navrhnout, do jaké výšky umístit zásuvky a vypínače. Všeobecně platí, že zásuvky a vypínače v obytných místnostech umisťujeme:

  • Střed zásuvek od 20 cm od podlahy (častější může být 300 až 400 mm).
  • Střed vypínačů do 130 cm od podlahy (v závislosti na výšce kliky od dveří, i zde záleží na vašich preferencích)
  • Vypínače by měly být umístěny cca 10–40 cm od zárubní

Zásuvky a vypínače v koupelně

Nedílnou součástí zařizování vybavení koupelny jsou i zásuvky a vypínače. Právě zde se skvěle hodí skleněné, které krásně zapadnou do interiéru kachliček s lesklým nádechem. Skleněné zásuvky si oblíbíte hned z několika důvodů. Jsou příjemné na dotyk a nezanechávají otisky prstů. Ale pozor na bezpečnost. Koupelna je místo, kde může snadno dojít k úrazu elektrickým proudem. Proto byste vždy při plánování těchto komponentů měli dát na rady odborníků.

Related posts

Foukané izolace udržují teplo domova

admin

Jaké spotřebiče doma „žerou“ nejvíce elektřiny?

admin

Hloubkové čištění perských koberců

admin