Jak na to

Tipy, jak zakomponovat zásuvky a vypínače do bydlení

Jsou malé a často opomíjené. Život bez nich si neumíme představit. Ne, řeč není o mazlíčcích, ale zásuvkách a vypínačích. Bez nich bychom nesvítili, neprali, nenabíjeli… Pojďme se podívat na důležité prvky v domě. Zásuvky, vypínače a jejich důležitost.

více v článku...

Plánování a výběr

Před každou rekonstrukcí bydlení je prvotní plánování. Správným naplánováním a dodržení rad odborníků se vyhnete pozdějším nepříjemným komplikacím. Máte dle norem navrženy zásuvky a vypínače? Poraďte se s odborníkem. Pokud máte po rekonstrukci bydlení a již máte správně rozvedenou elektřinu v domě, zbývá vám již poslední a velmi příjemná práce. Zakomponovat doplňky do interiéru. Možností je několik. Vyberte si ten správný materiál, barvu nebo design. Pohrajte si s vlastní fantazií. Designové zásuvky jsou nepřehlédnutelným prvkem v domácnosti. Jsou skleněné a nadčasové.

Výška vypínačů a zásuvek v obytných místnostech

Jedna z nejdůležitějších věcí, které by měly být správně navrženy, ale především naplánovány, je správné umístění vypínačů a zásuvek. V obytných místnostech by mělo být dostatek možností pro zapojení elektrických spotřebičů jako jsou notebooky, telefony, tablety, lampičky, rádia, televize, a mnohé další. Každý odborník při rekonstrukci obydlí by vám měl navrhnout, do jaké výšky umístit zásuvky a vypínače. Všeobecně platí, že zásuvky a vypínače v obytných místnostech umisťujeme:

  • Střed zásuvek od 20 cm od podlahy (častější může být 300 až 400 mm).
  • Střed vypínačů do 130 cm od podlahy (v závislosti na výšce kliky od dveří, i zde záleží na vašich preferencích)
  • Vypínače by měly být umístěny cca 10–40 cm od zárubní

Zásuvky a vypínače v koupelně

Nedílnou součástí zařizování vybavení koupelny jsou i zásuvky a vypínače. Právě zde se skvěle hodí skleněné, které krásně zapadnou do interiéru kachliček s lesklým nádechem. Skleněné zásuvky si oblíbíte hned z několika důvodů. Jsou příjemné na dotyk a nezanechávají otisky prstů. Ale pozor na bezpečnost. Koupelna je místo, kde může snadno dojít k úrazu elektrickým proudem. Proto byste vždy při plánování těchto komponentů měli dát na rady odborníků.

Related posts

Kdy vysadit rajčata

svet zeny

Vyberte si vlastní CCTV a buďte v bezpečí

admin

Naplánujte si na víkend parádní výlet v luxusním voze

svet zeny