Jak na to

Tříkomorové septiky: Snižte své náklady při řešení odpadní vody

Skladování odpadní a užitkové vody se může zdát složité, ovšem tříkomorové septiky nabízí ty nejlepší možnosti. Jejich využití je levné, stejně jako pořizovací cena. Kvalitní přečištění vody sníží potřebu vyvážky a vodu pak můžete dále využívat jako užitkovou.

více v článku...

Výhody septiku

V jímkách se shromažďuje veškerá přitékající odpadní voda a kaly. Oproti tomu však tříkomorové septiky jsou schopné značné množství vody odvádět. Dochází tak ke snížení potřeby vyvážky, čímž ušetříte peníze i svůj čas. Vždy je třeba myslet na to, aby v septiku zůstalo množství usazeného sedimentu. Ten se stará o správný proces biologického procesu vyhnívání, který je velmi důležitý. Mnohdy jsou proto do septiku přidávány bakterie v určitých intervalech.

Dostupné možnosti

Při výběru tříkomorového septiku je třeba zvolit tu správnou variantu. Nabízí se tři různé – samonosný, dvouplášťový či septik k obetonování. Samonosný septik se hodí do míst bez spodní vody a jílovité zeminy. Stačí ho obsypat zeminou. Septik k obetonování nabízí lepší statiku, hodí se tak i do míst s vyšším statickým zatížením v jílovito-písčitém podlaží. Poslední variantou je pak dvouplášťový septik, který je ukotven v měkkém betonu s plastovými výztuhami a hodí se zejména do míst se spodní vodou, či jílovitým a písčitým podložím.

Kvalitní zpracování

Aby septik dlouho vydržel, je třeba volit spolehlivý materiál, který zajistí dlouhou životnost nádoby. Proto jsou vyráběny z primárního polypropylenu. Jedná se o prvoplast bez příměsi recyklátu. Na výběr je z několika barev, nejdůležitější vlastností však zůstává kvalita tohoto materiálu, díky kterému je septik trvanlivý. Pro co nejlepší výsledky čištění vody je důležité připojit k septiku pískový filtr.

Čistou vodu ze septiku lze nadále využít – můžete si tak pořídit i retenční nádrž a užitkovou vodu nadále využít k různým potřebám, či ji vypustit do kanalizace.

Related posts

Masivní dřevěný nábytek na vaši zahradu padne jako ulitý

admin

Poctivá stolařská práce

admin

O zaměření pozemku, na kterém budete moci stavět, se postará GEO-5

svet zeny