Jak na to

Ucpal se vám odpad a nepříjemně zapáchá

Dali jste si záležet na jarním úklidu, už jste si chtěli začít vychutnávat klid a pohodu, kterou vám ale najednou pokazil ucpaný zapáchající odpad plný vlasů a dalších nečistot? Nezoufejte. Existují totiž účinné způsoby, jak jej vyčistit a zbavit se zápachu snadno a rychle. A to i bez instalatéra. Vyzkoušejte způsoby, díky kterým si poradíte sama a bez námahy.

Asi většině žen je povědomá situace, kdy voda ve dřezu nebo umyvadle nechce odtékat, bubla, a navíc pořádně zapáchá. Jedná se o jasné znamení, že váš sifon nutně potřebuje důkladně vyčistit, a to ideálně co nejrychleji. Ale co s tím? Následující triky vám umožní mít zase čistou a voňavou kuchyni či koupelnu.

Ucpaný odpad vám pomůže uvolnit gumový zvon na odpad. Pokud jej máte po ruce, můžete se pustit do čištění. Dřez zašpuntujte a napusťte do něj trochu vody. Důležité je ucpat i přepadový otvor. K tomu vám postačí například mokrý hadr. Ten pak odkryjte a přiložte k němu zvon. Ale pozor, nesmí z něj unikat vzduch. Zvonem pořádně pumpujte. Vytvoříte tak v odpadu podtlak, který dokáže potrubí uvolnit. A jak poznáte, že už odpad protéká správně a je vyčištěný? Nejzřetelnějším signálem je nepřítomnost vodního víru a bublin, které se tvoří pouze tehdy, když je sifon ucpaný.

Rozebrání sifonu zvládnete i sama


V případě, že se vám ucpaný odpad zvonem nepodařilo uvolnit, jednou z dalších možností je rozebrání sifonu. Že jste to nikdy nedělali? Nevadí. Není se čeho bát, zvládne to každý. K ruce si vezměte hadr a kbelík. Hodit se vám budou také šikovné gumové rukavice. Kbelík umístěte přímo pod odpad, potom koleno sifonu opatrně rozšroubujte. Možná to bude chtít víc síly, s trochou snahy si ale určitě poradíte. Nechte z něj odtéct veškerou vodu. Dobré je také rovnou zkontrolovat, zda funguje správné těsnění. Pokud na něm objevíte nějakou vadu, vyměňte jej raději za nové. Nakonec vyjměte ručně všechny nečistoty, které stojí za ucpaným odpadem.

Pokud patříte mezi moderní hospodyňky nebo vám prostě jen žádný z běžných způsobů čištění odtoku dřezu nezabírá, vyzkoušejte krtečka. Samozřejmě nemáme na mysli známého hlodavce, ale speciální čistící prostředek, kterému tak někteří lidé přezdívají pro jeho účinky. Dostane se totiž všude a odpad bez jakékoli vaší námahy spolehlivě vyčistí. Veškerou práci vám tak dokonale zjednoduší. A jak se tento účinný pomocník používá? Nejprve si uvařte vodu v rychlovarné konvici, část (cca půl litru) ji nalijte do odpadu a poté přidejte v závislosti na velikosti sifonu dvě až tři víčka přípravku. Nejméně deset minut nechte působit a poté ho zalijte dostatečným množstvím horké vody. Že je odpad skutečně čistý, můžete prověřit větším proudem tekoucí horké vody z kohoutku. Zapáchající odpad ani ucpaný dřez vás už díky krtečkovi dlouho nepotrápí.

Related posts

Systém iClima při vyšších teplotách aneb, jak funguje zdravé chlazení interiéru

admin

Jaký je rozdíl mezi pojištěním nemovitosti a pojištěním domácnosti?

admin

Interiér a exteriér vašeho prostoru s vertikální zahradou

admin

Leave a Comment