Nemovitosti

Větrací přístroje nové generace nejsou vidět ani slyšet. Přesto o nich budete vědět

Stavebnictví je dynamický obor a inovace obvykle vedou k mnohem efektivnějším výsledkům. Některá stavební opatření však nejsou pouze prospěšná – naopak mohou výrazně snížit celkovou kvalitu bydlení. Řeč je zejména o zateplování budov, které sice vede k výrazné energetické úspoře, ale snižuje úroveň hygienických podmínek. Důvod? Modernizované stavby přestávají dýchat a zhoršuje se mikroklima. Obyvatelé proto musí pravidelně větrat, jinak riskují vznik plísní a s ní související zdravotní komplikace, jakožto i rychlejší degradaci materiálů.

více v článku...

Řízení větrání jako klíč ke zdravému domovu

Zajistit ideální podmínky pouze klasickým větráním není snadné. Mnohem efektivnější je využití tzv. řízeného větrání za pomocí větracích jednotek. Systém lze přitom realizovat také lokálně – bez nutnosti instalace vzduchotechnických rozvodů. V případě decentralizovaného systému řízeného větrání je větrací jednotkou opatřena každá jednotlivá místnost, což s sebou přináší mnohé výhody. Především méně komplikovanou a finančně dostupnější instalaci.

Větrací jednotky inVENTer doma nepřekáží

Obavy, zda větrací jednotky nenaruší estetiku interiéru, nejsou u nejnovějších přístrojů německé značky inVENTer na místě. Špičková technika disponuje bezdrátovým propojením a nezávislou komunikační sítí. Kryty jsou téměř neviditelné a provozní hlučnost zcela zanedbatelná (pouze 13 dB, zatímco u kvalitní lednice je min. 30 dB). Řízené větrání tak probíhá bez povšimnutí a nijak nesnižuje komfort bydlení.

Výrobce opatřil větrací jednotky senzory pro indikaci rosného bodu. Jsou proto vhodné také pro odvětrávání sklepních prostorů. Další senzory se nachází na automatických vnitřních krytech IB Connect – zajišťují automatické uzavření při deaktivaci. Ovládací prvek Easy Connect e16 pak umožňuje ovládání až 16 přístrojů rozdělených na čtyři samostatné zóny. Samozřejmě nechybí propojení s mobilní aplikací.

Novou generaci větracích jednotek i moderní odtahové ventilátory značky inVENTer najdete v nabídce autorizovaného prodejce na www.inventer.cz.

Related posts

Stavebniny levně a přitom kvalitně

admin

Dotace na dřevostavbu může značně zlevnit cenu domu. Jak na to?

admin

Bydlení jako horké téma v posledních měsících

admin

Leave a Comment