Site icon Bydlení

Volba pružinové matrace pro děti i dospělé

Pružinové matrace se v minulosti těšily velké oblibě, kvůli uvolněným pružinám na krátký čas ztratily na popularitě, avšak díky dostupným technologiím a pokročilému vývoji se jejich podoba zásadně proměnila ke spokojenosti zákazníků. Co je při výběru pružinové matrace důležité?

Výběr pružinové matrace

O tom, že existují různé tvrdosti matrací, jste s velkou pravděpodobností někdy slyšeli. Tvrdost je značena písmenem T, přičemž nejměkčí variantu, která je určena pro osoby vážící do 60 kilogramů, naleznete pod označením T1. Jestliže jste těžší, rozhodně byste měli sáhnout po tvrdší matraci s označením T2 (do 80 kg) nebo T3 (do 110 kg). Pokud byste si vybrali příliš měkkou matraci, při spánku byste se do ní různě propadali, což by ničilo páteř. Nejtvrdší matrace T4 je vhodná pro osoby vážící nad 110 kilo. Tvrdost matrace nepodceňujte, před nákupem raději navštivte specializované prodejny, kde si matrace budete moci před koupí vyzkoušet.

Matrace do manželské postele

Pokud hledáte větší matraci do manželské postele, je velmi pravděpodobné, že na jedné polovině bude spát lehčí žena a na druhé těžší muž. V tom případě pro vás bude ideální variantou výroba matrace na míru, díky které bude možné zvolit na každé polovině matrace jinou tvrdost. Výroba matrace na míru nabízí volbu libovolných rozměrů šířky, délky a také výšky matrace. Matrace jsou vyráběny bez příplatku do 10 dnů.

Matrace pro nejmenší

Také pro naše milované děti hledáme matraci, na které se jim bude pohodlně spát a nebude narušovat stavbu kostry, která je ve vývoji. Dětské matrace s tvrdostí T3 nabízí výšku 7 – 10 cm,  dvě varianty potahu matrace, které je možné snadno stáhnout, vyprat na teplotu až 95 °C a poté opět potáhnout na matraci. Matrace do postýlky je díky potahům možné udržovat stále čisté a voňavé.

Exit mobile version