Novinky ze světa bydlení

Vpusťte si do bytu více denního světla

Pokud jste si dosud mysleli, že celoskleněné dveře patří nanejvýš do sprchového koutu, nechte se vyvést z omylu. Dveře ze skla totiž dokážou mnohem víc – třeba účinně prosvětlit tmavou chodbu, opticky zvětšit obývák nebo oddělit kuchyň od ostatních místností. Díky moderním a bezpečným materiálům se je dokonce nemusíte bát použít ani v dětském pokoji. Ať už je ale umístíte kamkoli, můžete se spolehnout na to, že půjde o příjemné designové oživení vaší domácnosti.

Výhodou využití skla v interiéru je variabilita jeho využití. Místnosti se dají pomocí celoskleněných dveří či dokonce celých stěn nejen opticky zvětšit a prosvětlit, ale také nenásilně rozčlenit. Na trhu je celá škála výrobků od čirých skel po zabarvená, či od matných až po ornamentní. A když se vám zachce, můžete mít dokonce na každé straně dveří jiný motiv, aniž by se navzájem překrývaly nebo rušily.

Mnozí lidé však skla v interiéru stále bojí a považují ho za nepraktický materiál, který se snadno poškrábe či dokonce rozbije. Moderní skleněné dveře ale dokazují, že strach není na místě. Nejenže skvěle vypadají, ale obsahují bezpečnostní kalené sklo, které je ve srovnání s běžným sklem výrazně odolnější. „Kalením získává sklo zhruba pětinásobnou pevnost, nelze jej tedy snadno rozbít. Pokud by k tomu přeci jen došlo, například nárazem na ostrou hranu, tříští se na malé tupé kousky, stejně, jako například sklo v autě. Pořezání tedy rozhodně nehrozí,“ říká Martin Rataj, produktový manažer společnosti Sapeli, který odpovídá za unikátní ucelený program celoskleněných dveří Sapglass.

Žádná omezení nečekejte, ani co se týče typu dveří. Sklo je možné použít do jednokřídlých či dvoukřídlých otočných dveří, jež se hodí například do chodeb koupelen či ložnic. Posuvné dveře ze skla jsou naopak ideální všude tam, kde je potřeba ušetřit místo a zajistit přístup světla. Otevírají se totiž posunem na stěnu nebo dokonce přímo do ní. Skleněné mohou být i kyvné dveře, takzvané „lítačky“, jež se otevírají v obou směrech, a tak najdou uplatnění především ve větších bytech či domech. 

Ať už zvolíte jakýkoli typ otevírání, počítejte s tím, že na skleněných dveřích více vyniknou prvky jako závěsy, kliky, či kování. Zapojte proto svůj smysl pro detail a věnujte jejich výběru dostatečnou pozornost. 

Related posts

Jak prodloužit životnost fasády? Čištěním a speciálními nátěry

admin

Inspirace bydlení: Magazín Krásné Bydlení

admin

Pořizujete si kulečníkový stůl? Poradíme, jaký zvolit

admin

Leave a Comment