Bydlení

Vyberte si dřevěnou podlahu dle svého gusta

Pokukujete po dřevěných podlahách, ale nejste si jistí, jestli jsou tou pravou volbou? Existuje spousta parametrů, které vám mohou ve výběru pomoci. O některých jste možná doposud nevěděli, a tak se na ně blíže podíváme v tomto článku a zaměříme se také na trendy poslední doby.

Podlahové vytápění a dřevěná podlaha

Foto: třívrstvá podlaha Dub Grand Rustikal Country od Empiri

Pokud toužíte po populárním podlahovém vytápění, tak můžete s klidnou hlavou sáhnout právě po dřevěné podlaze. Dřevo je totiž jeden z nejlepších materiálů, protože i po vypnutí topení bude stále zadržovat teplo. Z praktických důvodů se přitom vyplatí dvouvrstvá či třívrstvá podlaha. Vyhnout byste se však měli dřevinám jako je buk, bambus, jatoba, kempas nebo tigerwood.

Detaily dělají celek

Při výběru nezapomínejte ani na detaily, které hrají velkou roli ve výsledném vzhledu, a to ať už plánujete jakýkoliv druh podlahy.

Lišty okolo stěn

U podlahových lišt musíte především zvažovat rovnost zdí. Pokud jsou křivé, je dobré se rozhodnout pro menší lištu kolem 4 cm, která lépe kopíruje nerovnosti. Naopak klasické lišty o výšce kolem 6 centimetrů by s takovými zdmi mohly mít problém – proto je zvažujte pouze v případě, že máte zdi rovné.

Trendem je zapuštěná podlahová lišta v omítce – ta vyžaduje pečlivou přípravu, při které musíte myslet především na přičtení síly podlahy a lepidla k výšce samotné lišty.

Přechodové profily

Pokud patříte k lidem, kteří by se rádi přechodové liště vyvarovali, musíte si předem určit finální výšku podlahy. Jedná se o jednoduché počty – pokud máte například dřevěnou podlahu se sílou 14 milimetrů a přidáte 2 milimetry lepidla, máte celkovou tloušťku 16 milimetrů. Na tu musíte neustále myslet i v dalších místnostech, ve kterých vám každý šikovný řemeslník dokáže plochu o několik milimetrů zvednout tak, aby se dřevěné podlaze vyrovnala.

Toužíte-li po stylové variantě, můžete sáhnout po moderním prvku hexagonové dlažby, která nepravidelně zasahuje do dřevěné podlahy. Ta se dá například u Empiri dodělat na přesný dořez.

Dubové podlahy jako symbol elegance

Oblíbené dubové parkety jsou nejen stylové, ale také vhodné na zmiňované podlahové vytápění.

Kazetové parkety

Můžete je najít také pod označením mozaikové parkety, dřevěné kazety nebo mozaikové kazety. Vyrábí se hned v několika vzorech, dřevinách a povrchových úpravách. Materiál není dražší než klasická dubová prkna, a tak je tento stylový typ dubové podlahy vhodný pro všechny, kdo touží po jedinečném interiéru.

Foto: mozaikové parkety Dub Vídeňský kříž “3“

Francouzský stromeček Chevron

Tento typ parketové podlahy je poslední dobou velmi oblíbený, a to především díky spoustě možnostem, které nabízí. Můžete si například vybrat z řady barevných variant, ale také mezi masivní či vrstvenou konstrukci. Přizpůsobit lze také výsledný vzhled díky volbě dřeviny a třídění.

Foto: podlaha Chevron Nantes od Empiri

Výběr dodavatele podlahy je důležitý

Pokud chcete moudře investovat, vyberte si kromě samotné podlahy taky správného dodavatele. Kvalitní firma vám totiž pomůže vyřešit veškeré detaily, díky kterým bude mít instalace podlahy úspěšný výsledek.

Nevíte si s výběrem podlahy rady? Navštivte web Empiri, kde se dozvíte více o dřevě i samotné montáži.

Related posts

Rozkládací sedačky na každodenní spaní vám zajistí kvalitní odpočinek

svet zeny

Proč je dobré si zaplatit bytového designéra

admin

Jak si vybrat malou ledničku

admin