Bydlení

Vybíráme nábytek do jídelny

Jídelna je jednou z nejdůležitějších místností v našem domě. Nejen že se v ní stravujeme, ale setkává se v ní celá rodina. Sloužit také může k posezení s přáteli u sklenky dobrého vína nebo jako občasná kancelář. Někde jde o samostatnou místnost, mnohdy je ale součástí obývacího pokoje, nebo kuchyně.

Jídelna
Je důležité, aby tato místnost byla správně a funkčně navržena. Určitě by měla vhodně navazovat na kuchyň, aby podávání pokrmů bylo snadné a příjemné. Prostor by měl světlý a snadno větratelný. Důležitý je také styl, ve kterém je jídelna navržena. Styl by měl korespondovat se zbytkem interiéru. Nábytek by měl být vhodně vybrán a rozmístěn.

Jaký nábytek zvolit?
Nejdůležitějšími prvky jsou samozřejmě jídelní stůl a židle. Právě tyto kousky nábytku jsou dominantou jídelny. Měly by být voleny tak, aby plnily především funkci, ke které jsou určeny. Stůl i židle by měly být snadno přístupné a pohodlné.

Dominanta jídelny
Velmi důležitý je výběr stolu, umístění v prostoru a jeho tvar. Stůl v prostoru potřebuje dostatek místa. Chcete-li místo ušetřit, stůl naopak přesuňte ke zdi. Pokud jde o tvar stolu, opět volíme dle prostoru a velikosti místnosti. Ke kulatému stolu se vejde více strávníků a zároveň mají všichni perfektní přehled. Obdélníkové stoly jsou také velmi praktické a působí majestátně. U čtvercových stolů je trochu problém s umístěním většího počtu osob. Dejte si pozor na výběr materiálu stolových desek. Měly by být pevné, stabilní, odolné a v neposlední řadě omyvatelné. Přece jen u nich budeme převážně konzumovat stravu a nápoje.

Kdo má židli, ten bydlí
Počet židlí volíme podle počtu osazenstva u stolu. Důsledně vybíráme materiál židlí. Vždy myslíme na praktičnost, aby se daly židle snadno čistit a udržovat. Při výběru je důležité volit stejný styl jako je u ostatního nábytku v jídelně. Židle by také měly být pohodlné, aby stolování bylo pro strávníky příjemné. Při stolování bychom měli myslet i na ty nejmenší. Mít pro ně vhodnou dětskou stoličku, která jde snadno přisunout ke stolu.

Ostatní vybavení jídelny
V jídelně je možné mít i takzvaný příborník. Jde o menší komodu, nebo skříňku, ve které jsou uloženy například příbory, ubrusy, skleničky, nádobí a jiné kuchyňské náčiní používané ke stolování. Dále se dá jídelna doplnit vhodnou vitrínou, zrcadlem a samozřejmě osvětlením.

Praktické a snadné
Pokud je vás v rodině více, ale nescházíte se u stolu pravidelně, je možné zvolit stůl skládací. Ve složeném stavu nezabere moc místa, ale pokud bude potřeba, při rozložení se k němu pohodlně vejdete všichni. Vždy dbejte na pohodlí všech strávníku, aby se u stolu cítili komfortně.


Použité materiály
Oblíbeným materiálem je plast. Jde o materiál, který je velmi prakticky, snadno udržovatelný, a především nabízí nepřeberné množství různých tvarů a barev. U kovu ani dřeva tyto možnosti nemáme. Plastový nábytek je také velmi lehký a snadno se s ním manipuluje. Přesto však není dokonalý. Je méně stabilní a působí měně kvalitně než dřevěný nebo kovový nábytek. Kovový nábytek však do jídelny nedoporučujeme. Navozuje chladnou atmosféru a není tak pohodlný.

Konečný výběr je ale vždy na vás, pokud si ale nejste stoprocentně jisti, rádi vám s výběrem pomůžeme. Kontaktovat nás můžete na [email protected]

Related posts

Poznejte kvalitní rekuperační jednotky Adles, které vám zlepší zdraví a ušetří peníze za vytápění

svet zeny

Vilapark Klamovka: unikátní bydlení pro rodiny s dětmi

admin

Pro důchodce i nezaměstnané. Nebankovní půjčky pro každého

admin

Leave a Comment