Tipy a trendy

Výhody indukční varné desky – proč byste ji měli mít doma

Uvažujete nad pořízením indukční desky? Zjistěte, na jakém principu indukční deska funguje, jaké jsou její hlavní výhody a jaké nádobí na indukci zvolit. V závěru najdete také tip na kvalitní indukční desku, se kterou se vám bude vařit jedna radost.

Jak indukce funguje?

Indukce funguje na principu indukčního vaření. Zatímco plynové a sklokeramické desky teplo vytváří bezprostředně na varné ploše, indukční desky pomocí elektromagnetických vln ohřívají jen dno nádoby, indukční deska se tak sama o sobě nerozpálí. Uvnitř varné desky se nachází cívka z kovu, která při zapnutí vytvoří magnetické pole. Ve chvíli, kdy se na toto magnetické pole umístí nádoba, vytvoří elektrický proud, díky kterému se nádoba zahřeje. Více o funkci indukčního vařiče si můžete přečíst na wikipedii.

TIP: Varná deska Electrolux EIV654

Indukční varná deska značky Electrolux díky třem možnostem rozložení nabízí více flexibility, přináší dotykové ovládání každé zóny zvlášť a slibuje také rychlou a intenzivní dávku tepla. Tuto varnou desku naleznete v nabídce ETD Elektro Trhové Dušníky zde.

Jaké jsou výhody indukční varné desky?

Indukční desky nabízejí celou řadu výhod. Jakých? Pojďme si je přiblížit.

Úspora peněz

Chcete vařit úsporně? Pak pro vás bude indukce tou pravou volbou. Indukční desky totiž šetří elektřinu díky kratšímu ohřevu a také tomu, že se varné zóny dokonale přizpůsobí nádobí. Indukce slibuje až 90% účinnost. Varné zóny sklokeramiky přitom mohou nabídnout jen 60% a plyn dokonce pouze 50% účinnost. Vzhledem k neustále se zvyšující ceně elektřiny tuto úsporu jistě oceníte.

Rychlejší vaření

Pokud chcete při vaření ušetřit čas, potěší vás, že je vaření na indukční desce velmi rychlé, zásluhu na tom má již zmíněná vysoká účinnost. Vzhledem k tomu, že indukce teplo předává jen nádobě, do okolí neuniká téměř žádné zbylé teplo a většina tepla se tak může soustředit na přípravu vašeho pokrmu. Můžete se například spolehnout na to, že na indukční desce začne vřít voda mnohem rychleji, než jste zvyklí, rychlost indukce oceníte i při smažení.

Zdravější vaření

S indukcí nebudete vařit jen rychleji, ale také zdravěji. No vážně. Indukční desky totiž umožňují nastavit teplotu velmi přesně. Pokud tedy například při smažení nastavíte přesnou teplotu, předejdete nezdravému přepalování tuku.

Bezpečnost

Další nespornou výhodu je, že se o varnou desku nepopálíte, to oceníte zejména tehdy, pokud máte doma malé děti. Jak už jsme nastínili výše, teplota stoupá jen na povrchu kovových hrnců a pánví a samotná deska nepálí, proto je také někdy indukční vaření nazývané studeným vařením.

Potraviny se nepřipalují

Stalo se vám někdy, že vám při vaření omáčka přetekla z hrnce a připekla se? S varnou deskou se vám to nestane. Potraviny se na povrchu nepřipalují a nepřipékají a indukční deska navíc slibuje velmi snadné čištění. Desku stačí setřít papírovou utěrkou a máte hotovo.

Jaké nádobí je dobré použít na indukci?

Řadu lidí od investice do varné desky odrazuje obava, že budou muset nakoupit nové speciální nádobí. Dobrou zprávou však je, že je naprostá většina moderního nádobí vhodná na všechny typy ohřevů včetně indukce.

Doporučujeme: Kromě zmíněné značky Elektrolux doporučujeme i indukční varné desky Miele. Proč se rozhodnout právě pro elektrospotřebiče značky Miele si můžete přečíst v tomto článku. Naleznete zde i tip na indukční varnou desku a další „chytré“ spotřebiče.

Related posts

Montované haly najdou díky kvalitnímu opláštění všestranné využití!

svet zeny

Kdy je ten nejvhodnější čas obrátit se na realitního makléře?

admin

Proč využít LPG ze zásobníku pro vytápění objektu? Dozvíte se zde!

admin