Novinky ze světa bydlení

Využití tatranského profilu a palubek

Palubky slouží k označení profilovaního dřeva. Jedná se o dřevěný obklad, který se nazývá také obkladové palubky nebo se můžete také setkat s označením terasové desky. Tento materiál je téměř výhradně vyhotoven z přírodních jehličnanů, jako je například dřevěný smrk, borovice či severský smrk.

Takový tatranský profil v praxi využijete pro množství účelů, mezi něž patří například vnitřní obložení stěn nebo fasády z vnější strany, také jej můžete využít k podbití stropů nebo střechy. Palubky vám skvěle poslouží i jako dřevěná podlaha na terasu, podlaha kolem bazénu nebo na interiérovou podlahu.

Lze říci, že životnost palubek záleží v první řadě na druhu použitého dřeva, kterým je především zmiňovaný smrk nebo borovice. Také záleží, zda tento tatranský profil využijete v interiéru nebo v exteriéru. V neposlední řadě není třeba zapomínat na to, že životnost jakéhokoli materiálu bude delší, pokud mu dopřejete pravidelnou péči, a to například kvalitou a pravidelností nátěru.

Jednou z velkých výhod tatranského profilu spočívá iv tom, že se v něm nachází perodrážka. Jedná se o velmi kvalitní systém, který slouží k praktické montáži tohoto dřevěného obkladu, a to především v případě stěn a stropů. Ta je potom velmi jednoduchá. Takový tatranský profil je ukončen částí, která se nazývá pero a na druhé straně je drážka. Tyto jednotlivé kusy do sebe pak skvěle zapadají a zanechávají po sobě jen minimální spáry. Díky tomu je materiál jednolitý a působí uceleně. Dokáže také připomínat skutečnou dřevěnou konstrukci, jak bývá například na srubech.

Tatranský profil ať už zmiňovaná palubka se stávají stále více oblíbenou součástí domů, chat nebo jiných příbytků. Dokáží překvapit přiměřenou cenou a také kvalitou, která bude sloužit svému účelu mnoho let.

Related posts

Jak funguje větrání s rekuperací tepla v praxi?

admin

Proč si pořídit předokenní rolety

admin

Tipy jak vybrat vhodné zrcadlo do koupelny

admin

Leave a Comment