Jak na to

Zabalte se chytře! Stěhování může být jednoduché, když víte, jak na to

Stěhování je náročná činnost, a to jak fyzicky, tak také psychicky i organizačně. Je potřeba spousta plánování předem, aby vše proběhlo tak, jak má. Zaměstnanec má nárok získat od zaměstnavatele neplacené volno na dobu nezbytně nutnou ke stěhování (maximálně po dobu dvou dnů). Takže toho můžete využít. Práci i peníze vám usnadní to, pokud se zabalíte co nejchytřeji.

více v článku...

Připravte si krabici první potřeby

Jedná se o krabici, kterou byste na místě, kam se nastěhujete, měli otevřít jako první. Nezáleží na tom, jak dlouho se stěhujete. Jsou věci, které se vyplatí mít po ruce. A co do této krabice patří? Toaletní papír, papírové ručníky, nůžky, mýdlo, pyžamo, oblečení na druhý den, zubní kartáček s pastou. Je totiž velmi pravděpodobné, že nenajdete sílu vybalit hned všechny krabice, které jste v den stěhování přestěhovali. Díky této krabici ani nemusíte.

Všechno nepotřebné musí pryč

Ještě předtím, než vše zabalíte, vyplatí se zkontrolovat stav daných věcí. Možná jsou nevyčistitelné nebo už je nepotřebujete. V takovém případě buďte nemilosrdní. Všechno, co jste za poslední rok nepoužili, vyhoďte nebo darujte. Čím méně toho budete stěhovat, tím dříve se přestěhujete. To může šetřit váš čas i peníze. A navíc nebudete tolik unavení. Dobré je vše před zabalením vyčistit – případné nečistoty by při stěhování mohly poškrábat váš nábytek.

Označení krabic

Spousta lidí ví, že označit zabalené krabice nápisem, co v nich je, nebo do které místnosti to umístit, je velmi praktické. Vzhledem k tomu, že jednotlivé krabice stavíme na sebe, hodí se, když toto označení není na horní straně krabic, ale na jejich bočních stranách. Tak bude pohodlně čitelné i v případě, že bude stát několik krabic na sobě. Je ale možné, že některé krabice budete kombinovat – například těžké věci (knihy) se vyplatí dát s něčím lehčím (deky). A to může jít napříč místnostmi.

Related posts

Fólie na sklo jsou vhodné do každého prostoru

admin

Co dělat, když ztratíte klíče

svet zeny

Jak vybrat vestavnou ledničku?

admin

Leave a Comment