Novinky ze světa bydlení

Zbavte se svazku klíčů – jeden klíč stačí

Kolik klíčů u sebe právě teď máte? Klíč od vstupních dveří do domu, do bytu, dále klíč od branky, od garáže… U obyvatel rodinných domů je běžné, že jsou potřeba i tři nebo čtyři klíče. Když k tomu přibydou ještě další klíče (od auta, od práce atd.), máme poměrně velký svazek klíčů, který se těžko vejde do kapsy. Minimálně od všech vstupů doma vám přitom postačí jenom jeden klíč.

Zámky ve dvou a více dveřích si totiž můžete nechat sjednotit tzv. na společný uzávěr a odemykat všechny jedním klíčem. Podmínkou je pouze, že na všech těchto vstupech musí být namontovaná zamykací vložka se stejným profilem klíče. Pro všechny dveře, kde je potřeba zajistit vysokou bezpečnost (především všechny vstupy do domu a bytu), je nutné používat bezpečnostní zamykací vložky, které zajistí vysokou odolnost proti pokusům o vloupání. Doporučuje se také, aby vložka měla kartově chráněné klíče – další klíče je možné vyrobit pouze po předložení bezpečnostní karty, která dokládá, že jste majitelem vložky, a díky tomu zabráníte, aby si někdo vyrobil kopii klíče bez vašeho vědomí.

Do systému sjednocených vložek na jeden klíč můžete začlenit nejen vchodové dveře do domu a bytu, ale také vrata, brány a branky a navíc i visací zámky (na půlvložku se stejným profilem klíče) a s nimi vše, co zamykáte také na petlici nebo závoru. Existují dokonce i speciální zámky na kontejnery na odpadky uzamykané půlvložkou.

Odemykání jedním klíčem je možné také u dvojdomků a domů s více byty. U těch se využívá tzv. systém centrální vložky. Každý z obyvatel domu používá opět pouze jeden klíč. Tím odemkne jak vchodové dveře do domu (ve kterých je namontována tzv. centrální vložka), tak i vstupní dveře do bytu, ale samozřejmě už ne do bytu souseda.

Related posts

Kožené sedací soupravy od českých výrobců nemají ve světě konkurenci

admin

Pořizujete si kulečníkový stůl? Poradíme, jaký zvolit

admin

Stavebniny levně a přitom kvalitně

admin

Leave a Comment