Site icon Bydlení

Zelené stěny, velvet a prvky baroka – novinky v bydlení 2019

Každý rok jsou určovány nové trendy v bydlení. Nezoufejte, celý byt nemusí projít změnou. My vám představíme pár hlavních faktorů jako jsou například zelené stěny či lomené linie, které vás v zařizování bydlení navedou.

více v článku...

Industriální styl

Málokterá domácnost je vybavena tímto stylem, který preferují raději muži. Avšak i ten má své kouzlo. Nemusíte zařizovat kompletně celý byt do tohoto stylu, stačí, když do něj zakomponujete nějaké maličkosti, ať už je to lampička nebo stojan na knížky.

Zelené stěny

Zřejmě budete překvapeni, ale velké oblibě se těší zelené stěny, které vytvoří nezaměnitelný design interiéru a na údržbu jsou velmi nenáročné. Nemusíte se obávat jejich autentičnosti, věřte, že budete mít co dělat, abyste je rozeznali od těch živých.

Korálová barva

Jako v módě, tak i v interiérových barvách letos vede barva korálová. A fantazii se meze nekladou, můžete se s ní obklopit pomocí barevných stěn nebo jen v podobě doplňků, například těch textilních.

Lomené linie

Tento rok jsou v kurzu prvky dávného barokního stylu. Kuchyním vévodí kulaté ostrůvky, obývacím pokojům malé taburetky nebo sedací vaky a v dětském pokoji by neměl chybět kulatý kusový koberec.

Velvet

Velvet je velmi příjemný materiál luxusního vzhledu, který můžete použít jak na závěsy, tak na pohovky. Již pár let vévodí na trhu a je stále oblíbený. Kdo se ho bojí, může experimentovat s těmi menšími věcmi – doplňky.

Dřevo

Díky dřevěnému materiálu působí domácnost teple a útulně. Avšak dřevo ořechové působí i velmi luxusně. Kombinace s betonem je ta nejlepší volba.

Svítidla a rozdělení

Kdysi byly v kurzu velké prostory, kde se nacházelo hned několik místností dohromady. Takovým klasickým příkladem je obývací pokoj, jídelna a kuchyně. Dnes je trendem tyto místnosti vyčlenit. Nemusíte se hned pouštět do stavění příček, stačí opticky nasvítit, oddělit například vyvýšeným nábytkem apod.

Exit mobile version