Zahrada

Znáte zahradní chatky?

Zahradní chatky jsou velmi podobné zahradním domkům, ale obvykle plní do velké míry i účel ten, že se v nich dá odpočinout či trávit více času. Závisí především na možnostech vaší zahrady a na tom, jak velkou zahradní chatku chcete. Zahradní chatky se však na druhé straně také mohou využívat i pro uskladnění nářadí.

Takové zahradní chatky mají obvykle velikost do 20 až 25 metrů čtverečních a tloušťku dřeva od 28 mm do 70 mm. Jak si ze spousty zahradních chatek vyberete správně? Jedním z prvních rozhodovacích faktorů je kromě zmiňované velikosti také to, kde chcete chatku umístit. Bude skvělé, pokud je váš pozemek dostatečně velký k tomu, aby vám zahradní chatka poskytla určitý klid a odpočinek, a to například od kolemjdoucích.

Také si dobře promyslete účel, ke kterému budete chatku využívat. Jak jsme již zmiňovali, je jiné, pokud se do zahradních chat umísťuje pouze nářadí či zahradní nábytek, nebo slouží k vašemu odpočinku. Na základě těchto informací pak můžete lépe zvolit například velikost oken či terasu.

Co se týká materiálu, často se používá dřevo, jako je například smrkové a borové dřevo, ale i jiné materiály. Vždy si vyberte co nejlépe. Pamatujte si, že čím lépe si vyberete, tím vám déle chatka vydrží. Zahradní chatka má také mnoho možností vašeho výběru. Obvykle bývají jednopatrové, avšak zvolit si můžete i vícepatrové. Nezapomínejte, že by určitým způsobem měli zkrášlit i vaši zahradu. Pochopitelně, pokud v chatce plánujete relaxovat, měla by být větší oproti té, která bude sloužit pouze k uskladnění nářadí.

Zahradni chatky jsou skvělým řešením, které ocení mnohé rodiny. Máte-li na vašem pozemku více místa, není nad čím váhat. Na jedné straně vkusně skryjí všechno to, co by nemělo být na očích a na straně druhé budou vynikajícím místem k odpočinku.

Related posts

Inspirace bydlení: Magazín Krásné Bydlení

admin

Tip na levné ubytování v Praze – Rezidence Topolová

admin

DEKOR BETON – výroba a montáž betonových plotů

admin

Leave a Comment