Bydlení

Dřevěné žaluzie zútulní každý interiér

Když uvažujeme nad pořízením zastínění oken, první na mysl nám přijdou žaluzie. Jsou praktické a jsou k dispozici v mnoha variantách. Vybírat můžete z desítek barevných odstínů, ale také materiálů, ze kterého jsou žaluzie zhotovené. 

Dřevo je od pradávna nejoblíbenějším materiálem při vytváření interiérů. Ať už se jedná o funkční nábytek nebo dřevěné bytové doplňky, je to právě dřevo a výrobky z něj, co dělá domov útulným a hřejivý. Nejen z tohoto důvodu mnoho lidí upřednostňuje mnoho domácností i kanceláří dřevěné žaluzie.

více v článku...

Dřevěné žaluzie pomáhají žít v souladu s přírodou

Většina z nás chce mít ve svém domově alespoň kousek přírody. Dřevěné prvky, které poskytnou interiéru „nádech přírody“, mohou být navíc praktické, například dřevěné žaluzie

Dřevěné žaluzie jsou vyrobené ze dřeva a dřevo je všeobecně považováno za přírodní a udržitelný materiál. 

Dřevo je efektivním izolačním materiálem

Je všeobecně známo, že dřevo je vynikajícím izolačním materiálem, proto jsou dřevěné žaluzie  nejúčinnějším způsobem izolace oken. 

Dřevěné žaluzie mohou pomoci udržet v pokoji nebo kanceláři optimální pokojovou teplotu. V létě poskytují chladivý stín a v zimě nepustí chlad dovnitř.

Dřevěné žaluzie poskytují soukromí 

Možná si ani neuvědomujeme, jak moc jsme sledování kolemjdoucími ve svých domovech. Zejména v zimních měsících, kdy se brzy svítí, působí některé domy jako „výkladní skříně“. Dřevěné žaluzie poskytují soukromí před zvědavými pohledy okolí. Nakloněním lamel do určitého úhlu si sami zvolíte množství puštěného světla. 

Údržba dřevěných žaluzií není náročná

Dřevěné žaluzie, podobně jako hliníkové, jsou nenáročné na údržbu. Jednou týdně je stačí otřít suchým hadříkem nebo prachovkou. Díky jejich tvrdému pevnému povrchu nedovolí hromadění nečistot.

Vyberte si dřevěné žaluzie z několika odstínů na univers.cz.

Related posts

Pro důchodce i nezaměstnané. Nebankovní půjčky pro každého

admin

Digitální kukátko zajistí bezpečí pro osaměle žijící seniory

admin

Jak vytvořit zdravé klima v domácnosti? Aneb zdravotní benefity zateplování

svet zeny

Leave a Comment