Tipy a trendy

Dřevěný nábytek z masivu: jak správně vybrat

Pokud hledáte kvalitní nábytek pro svůj domov, nemůžete si vybrat lepší než nábytek z masivního dřeva. Nábytek z tvrdého dřeva je proslulý svou pevností a dlouhou životností a také atraktivním přírodním vzhledem. Ačkoli řady dřevěného nábytku mají tyto společné vlastnosti, které z nich činí trvale oblíbené výrobky, můžete si vybrat z široké škály různých dřevin a stylů, z nichž každý má své vlastní vlastnosti. Jak poznáte, které dřevo bude mít ve vaší domácnosti úspěch?

Víme, že nábytek z masivního dřeva je investicí, a chceme vám pomoci vybrat ten správný. Tento článek vás seznámí s některými oblíbenými dřevinami, abyste se mohli rozhodnout, která je pro vás ta pravá.


Náš tip: I doma se musíte cítit pohodlně, mít styl a přitom vypadat dobře.


Nábytek z borovice

Borovicový nábytek se často povrchově upravuje voskem nebo lakem, který je ideální pro zvýraznění krásné medové barvy vláken tohoto ušlechtilého dřeva. Tvrdé borovicové dřevo nabízí lehký a atraktivní vzhled, díky němuž je oblíbené pro bytový nábytek. Jídelní stůl z borovicového dřeva je oblíbený a existuje spousta jídelních souprav, které tradiční borovicový stůl přepracovávají do stylového moderního designu. Protože borovice roste poměrně rychle a snadno a vyskytuje se po celé Evropě, je také nejlevnější variantou při výběru nábytku z masivu. Výhodné produkty z borovice se také dají koupit pokud se využije XXX Lutz sleva. To z něj činí vynikající volbu pro rodiny a ty, kteří chtějí poprvé získat skvělý výrobek za ještě lepší cenu.

Dubový nábytek

S dubovým nábytkem je těžké udělat chybu. Často je považován za volbu pro nábytek z tvrdého dřeva a tato pověst je zasloužená. Jako jedno z nejodolnějších dřev nabízí masivní dubový nábytek kvalitu a robustnost, kterou lze jen těžko překonat. Jeho výroba je všestranná a díky úžasné přírodní kresbě dřeva je dubový nábytek k dispozici v široké škále stylů a designů a je vždy krásný. Kvalita dubového dřeva se odráží ve vyšších cenách, avšak všestranné vlastnosti této nadčasové klasiky zajišťují, že peníze vynaložené na nábytek z dubového masivu jsou dobře vynaložené peníze.

Nábytek z indického dubu

Stejně jako jeho evropští a američtí příbuzní nabízí indický dub vynikající pevnost a odolnost domácího nábytku. Odlišnost indického dubu spočívá v barvě a tónu jeho báječné přírodní kresby; jedná se o barevnější dřevo, které září odstíny růžové, oranžové a hnědé, jež vytvářejí nádherně strukturovaný, vzorovaný efekt. Kolekce nábytku z indického dubu, jako jsou Indian Sheesham a Indian Zen, jsou proslulé svým poutavým a jedinečným etnickým efektem. Ceny masivního nábytku z indického dubu zůstávají poměrně vysoké, ale pokud hledáte dřevo, které nabízí kvalitu a spolehlivost klasického dubu s neobvyklým exotickým nádechem, pak by to mohlo být dřevo pro vás.

Nábytek z mahagonu

Mahagonový nábytek, který je oblíbený odedávna, vyzařuje vynikající eleganci a vynikající vkus. Toto krásné dřevo s jemnou kresbou se v průběhu zrání mění ze sytě červené na červenohnědou. Mahagonový nábytek se obvykle povrchově upravuje olejem, který zachovává jeho syté zbarvení, i když se snadno poškodí vodními stopami. Lepkavé prsty a rozlité nápoje zničí mahagonový nábytek během okamžiku, takže rodiny s malými dětmi se tomuto dřevu raději vyhnou, alespoň dokud děti neodrostou. Pozitivní je, že mahagon je přirozeně odolný proti hnilobě, rozkladu a napadení a že všechna mahagonová dřeva dnes pocházejí z lesů, které jsou šetrné k přírodě. Přestože se v dnešní době v domácnostech vyskytuje méně často, mnoho lidí si stále vybírá mahagonový nábytek pro jeho výrazné zbarvení a vytříbený styl.

Jasan

Jasan je mimořádně atraktivní světlé dřevo s vynikajícími vlastnostmi. Nábytek z jasanu má méně suků a jednotnější barvu než dub nebo borovice, což je dáno jeho těsnější kresbou, kterou někteří lidé považují u dřevěného nábytku za atraktivnější. Jeho dřevo je pevné a zároveň pružné, což z něj činí oblíbený materiál pro výrobu moderního nábytku. Masivní jasanový nábytek je úžasně robustní a nabízí velkou životnost; co do odolnosti je srovnatelný s dubem, ale díky lepší nabídce jasanového dřeva je také levnější. Mnoho domácností volí jasanový nábytek pro jeho příjemný vzhled, robustnost a vynikající cenu.

Od borovice přes dub, buk až po mahagon; pro každou domácnost, vkus a rozpočet existuje kolekce nábytku, která vyhovuje.

Related posts

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

admin

Co jste nevěděli o řezání laserem 

svet zeny

Návštěvníci Měsíce

admin

Leave a Comment