Jak na to

Přímotopy přenosné se hodí i do koupelny – jak si pohlídat jejich bezpečnost?

Nemusíte být odborník, abyste dokázali vybrat ten správný přístroj pro pohodlné použití v rámci koupelny. Stačí se jen řídit tzv. bezpečnostními zónami a sledovat číslo IP, značící ochranu částí přístroje pod proudem před dotykem nebo vodou. Díky našemu praktickému průvodci za pár minut pochopíte vše potřebné a přímotopy přenosné se pro vás stanou vítanými společníky bez jakéhokoliv možného rizika.

Jak na výběr přímotopu do koupelny

Nejdříve se rozhodněte, zda chcete mít přístroj postavený na zemi nebo dáte přednost jeho umístění na zdi (v koupelně rozhodně častější varianta). Podle místa umístění ho pak zařaďte do jedné z bezpečnostních zón. Není to tak složité, neobejdete se však bez příručního metru. A jak tedy tyto zóny vypadají?

  1. bezpečnostní zóna – zahrnuje prostor nad vanou, a to až do výšky 225 cm
  2. bezpečnostní zóna – jde o prostor nad vanou nad výšku 225 nebo její bezprostřední okolo (60 cm)
  3. bezpečnostní zóna- zbylá část koupelny

V I. bezpečnostní zóně by se žádné elektrické spotřebiče nacházet neměly, tedy ani přímotopy přenosné nebo třeba světla. Druhá je už benevolentnější, vyžaduje však přístroje s minimálním označením IP 44, případně vyšším. III. bezpečnostní zóna se zdá už jako zbytečná, přesto kvůli zvýšené vlhkosti v okolí by IP krytí přímotopu nemělo klesnout pod 21, lepší je však 24 a výše.

Měli byste vědět: první číslo IP značí odolnost proti náhodnému doteku, druhé proti vodě.

Přímotopy přenosné vytopí celou koupelnu za pár minut

Musíte je však vybrat správně. Kromě IP označení se proto zaměřte i na výkon. Orientační vzorec na 25 m2 podlahové plochy místnosti je 2 000 W výkonu přístroje, do malých koupelen tak stačí menší přímotopy přenosné, jinak byste místo kýženého příjemného tepla mohli dostat spíše parnou saunu. A to by k vašemu komfortu rozhodně nepřispělo.

Related posts

Interiér a exteriér vašeho prostoru s vertikální zahradou

admin

Máte zaměstnance? Nechte mzdové účetní na externí firmě

svet zeny

Jak prodloužit životnost fasády? Čištěním a speciálními nátěry

admin