Jak na to

Skvělý sádrokarton umožňuje zázraky na počkání. Třeba proměnu půdy na stylový podkrovní pokoj

Co s nevyužívanou půdou? Můžete ji složitě přestavět na podkrovní bydlení. Tedy pokud na to máte čas a finance. Ale nabízí se i další možnost – použít při rekonstrukci sádrokarton a ušetřit díky němu spoustu času i peněz. Hravě s ním vykouzlíte podhledy, vikýře, stěny, stropy, a dokonce i podloží pro podlahu.

Desky, které se hodí téměř na všechno

Sádrokarton se skládá ze dvou částí: jádra tvořeného sádrou a rozvlákněným papírem nebo skelnými vlákny a z papírového kartonu, který tvoří oboustranné opláštěním. Podélné hrany desek jsou uzpůsobeny snadnému tmelení.

Sádrokartonové desky se vyrábí v různých provedeních. Nejpoužívanější je varianta o síle 12,5 mm, slabší desky nachází využití při realizaci suchých omítek a ohýbaných konstrukcí. Silnější mají lepší odolnost a protipožární vlastnosti. Zároveň mohou zlepšit akustiku.

Práce se sádrokartonovými deskami je poměrně snadná: stačí je nařezat na díly s požadovanými rozměry a pomocí vrutů přišroubovat k dřevěnému podkladu nebo konstrukci z pozinkovaných ocelových profilů. Otvory po šroubech a spáry zneviditelní tmel, který se po nanesení zbrousí. V případě potřeby (např. u zaoblených podhledů) lze desky ohnout. Flexibilita materiálu přímo vybízí k rychlé renovaci. Jedním z mála omezení může být vlhkost, ale i ta lze řešit pomocí desek se speciálně upraveným povrchem.

Sádrokarton se používá i na podlahy

Možností využití je nespočet a mnohé jsou velmi překvapivé. Své o tom vědí odborníci na plovoucí podlahy Ostrava z řemeslnického cechu EKOMPLEX kteří vyzdvihují výhody tzv. suché podlahy. Pokládka plovoucích podlah na sádrokartonový podklad je mnohdy jediným řešením v prostorách, které nelze zatížit těžkým betonovým potěrem.

Ale ať už sádrokartonové desky použijete na cokoliv, jedno je jisté. Práce vám půjde od ruky a s výsledkem budete nadmíru spokojeni. Při pohledu na zrekonstruovaný interiér okamžitě pochopíte, proč je sádrokarton jedním z nejoblíbenějších materiálů moderního stavitelství.

Related posts

Imitace betonu – povrchová úprava betonu, která vás nadchne

admin

Víte, jak si vybrat vhodnou postel?

svet zeny

4 hlavní důvody, proč okamžitě začít šetřit s vodou

admin

3 comments

Aktuality 14.5.2019 at 12:28
Morava 14.5.2019 at 12:30
Český Magazín 14.5.2019 at 12:31

Comments are closed.