Bydlení Tipy a trendy

Dlažba imitující dřevo je podle majitelky domu vhodná pro domácí mazlíčky i robotický mop

Jak je praktický interiér, kterému vévodí keramická dlažba v imitaci dřeva? Jak dlažba vyhovuje domácím mazlíčkům – psům a kočkám? O tom vám povypráví majitelka dvougeneračního domu, ze kterého dýchá láska ke starým časům. „Já jsem si svou bytovou jednotku zařídila v anglickém venkovském stylu a moje maminka ve francouzském provence stylu,“ přiblížila majitelka. Jedna dlažba imitující dřevo ve dvou barvách tak dodává francouzský šarm i anglickou noblesu obývacím pokojům, kuchyním, ložnici nebo chodbě. Je položena dokonce i v koupelnách, na schodech a na terasách. Zákaznice si dlažbu v imitaci dřeva do interiéru i exteriéru vybírala online z pohodlí svého domova. Jak je spokojena s výběrem podlahy a jak celý nákup probíhal?

Dlažba imitující dřevo s názvem Just mix je v interiéru celého domu důležitým prvkem, který se postaral o dokonalé navození hřejivé, útulné a romantické atmosféry. Majitelka má doma dva kocoury a psa. S keramickou dlažbou je dle svých slov spokojena nejen ona, ale očividně i její domácí mazlíčkové, což je ideální stav.

Líbí se mi, že na dekoru dřeva není vidět každé smítko. Každý den nám doma jezdí robotický vysavač s funkcí mopu a podlaha je tak dokonale čistá. V celém interiéru máme podlahové vytápění, které v kombinaci s dlažbou funguje výborně.V létě naopak keramická dlažba chladí. Například náš pes využívá dlažbu jako klimatizaci, když je mu teplo,“ zasmála se majitelka a doplnila, že právě díky dlažbě imitující dřevo získal interiér požadovaný nostalgický nádech.

V domech na anglickém venkově i ve slunné Francii se dekor dřeva objevuje velmi často. A právě dlažba imitující dřevo podle slov majitelky vypadá jako pravá dřevěná podlaha. Efekt pravosti je umocněn také tím, že v ploše kuchyně, chodby a dalších částí interiéru jsou vedle sebe zmixovány různé velikosti dlažby v designu dřevěných prken.

Dlažba v dekoru dřeva je položena nejen v obývacím pokoji, v kuchyni či v ložnici, ale také dokonce v jedné z koupelen i ve sprchovém koutu místo vaničky a na schodech. Na ty majitelka pořídila schodovky z keramiky. Majitelce se podle jejích slov nelíbí klasické lišty, a proto ji potěšilo, že se k dlažbě imitující dřevo Just mix vyrábějí také schodovky. To byla při rozhodování pro ni výborná inspirace. Pokud by si přála, mohla by dlažbu nechat položit i jako obklady na stěnu, což je dnes velmi časté řešení.

Zákaznice si dlažbu do interiéru a exteriéru vybrala přes online centrum společnosti M.B.KERAMIKA z pohodlí svého domácího prostředí, aniž by musela navštívit jedno z pěti studií firmy. Jak byla spokojená s poradenstvím při výběru podlahy? „Myslím, že online specialistka ze mě musela minimálně zešedivět,“ usmála se zákaznice a vzápětí dodala, že komunikace probíhala přes chat, e-mail a telefon.

Proces výběru trval několik týdnů, majitelka získala spoustu inspirace. „Se specialistkou jsme pořád vše společně ladily. Její ochota a trpělivost byla neskutečná. Posílala mi videa dlažeb i spoustu fotek, na kterých byly různé keramické imitace dřeva. A nakonec až ke mně domů i reálné vzorky dlažby, pro kterou jsem se rozhodla. Vzorek se mi líbil a zanedlouho již obkladači mohli dlažbu pokládat,“ popsala zákaznice s tím, že online specialistka zajistila také dopravu dlažby k ní domů.

Majitelka však původně zvažovala i jiné alternativy, přemýšlela nad vinylovou podlahou i pravým dřevem. Postupně si ale k podlahám z různých materiálů začala zjišťovat bližší informace. A dospěla k rozhodnutí, že nejlepší volbou do celého domu, včetně kuchyně, koupelny nebo terasy, bude keramická dlažba v imitaci dřeva. „V obýváku mám krb a u interiérové vinylové podlahy se mi nelíbilo, že její součástí musí být sklo. Podlaha z pravého dřeva do kuchyně či chodby je sice krásná, ale je poměrně drahá a náročná na údržbu,“ zdůvodnila své rozhodnutí pro keramickou dlažbu majitelka domu.

Zákaznice si přála mít designově sjednocený interiér s exteriérem. Interiérová dlažba imitující dřevo Just mix je dostupná také v exteriérové variantě o tloušťce 2cm, a tak bylo hned rozhodnuto. Majitelka si ji vybrala na terasu. 2cm dlažba na terasu je položena na terče. Bylo pro mě důležité, aby byla možnost pokládky venkovní dlažby právě na terče. Pod terasou mám střechu z PVC folie, takže jiná varianta ani nebyla. Moc se mi líbí, že mezi zahradními dlaždicemi nejsou lepené spáry a voda pohodlně odteče do žlabu,“ doplnila zákaznice.

Related posts

Nestačí vám peníze?

svet zeny

Kdy vysadit rajčata

svet zeny

Přemýšlíte také o eleganci v podobě designové lampy?

admin

Leave a Comment