Tipy a trendy

Čistírna odpadních vod na klíč – o co jde a proč ji chtít?

Pořídit si něco tzv. na klíč znamená vyhnout se veškerým starostem, které daná záležitost obnáší. Když tímto způsobem vyřešíte například rekonstrukci kuchyně, nebudete muset dělat vůbec nic – jednotlivec či firma se postará o vše od výroby linky až po finální úklid. A s čistírnou odpadních vod je to zrovna tak. Pokud se vydáte cestou ČOV na klíč, vůbec se u toho nezapotíte.

Odpadní vody jsou vážné téma – a pokud se v blízkosti objektu nenachází přípojka k městské kanalizaci, pak se (alespoň z hlediska komfortu a efektivity čištění) nabízí jako ideální řešení ČOV. Jenomže oproti jímce a septiku klade na budoucího majitele větší nároky. Například stavební povolení – bez něj byste riskovali pokutu až ve výši jednoho milionu korun. Tím navíc proces zdaleka nekončí.

Nechápejte to špatně, ČOV vám nepřidělá vrásky na čele. Naopak – jde o zařízení, které je téměř bezúdržbové a z dlouhodobého hlediska i finančně výhodné. Pracné může být jen to, co předchází stavbě. Proto si předem důkladně rozmyslete, jestli chcete do následujícího procesu vložit nemalé množství času a energie – anebo si raději objednáte domácí čistírnu odpadních vod na klíč.

Co znamená, když se řekne „ČOV na klíč“?

Prvním krokem k vlastní domácí čistírně je projektová dokumentace. Bez ní se na úřadě nehnete z místa. Vyhotoví ji pro vás autorizovaný inženýr vodohospodářských staveb.

Následuje získání hydrogeologického posudku, což je další důležitý dokument, který je pro získání stavebního povolení nezbytný.

Další fáze se nese v duchu výběru konkrétního zařízení. Díky odborníkům z projekční kanceláře získáte doporučení na správný model.

Jakmile bude jasné, která ČOV zamíří na váš pozemek, vyřídí se stavební povolení. Po schválení stavby se čistírna dopraví až na místo, kde ji technik uvede do provozu.

Related posts

Jak na vlhkost v novém rodinném domě

admin

Shaggy koberce – chlupatá radost

admin

Měníte fasádu? Inspirujte se minimalismem moderní architektury

admin

Leave a Comment