Bydlení

Hra s barvami a světly v interiéru našeho bytu či domu

Hra s barvami a se světlem v našich interiérech přímo působí na naši psychiku. To je fakt, který už potvrdilo mnoho psychologů. Jestli-že nevíte, jak na to, nevadí! Na následujících řádcích vám prozradíme, jak to udělat, abychom rozmístili barvy a svítidla v našich pokojích takovým způsobem, díky kterému se v nich budeme cítit příjemně a uvolněně. Čtěte a inspirujte se s námi!

Jaké barvy použít v interiéru našeho bytu či domu?

Na trhu existuje celá paleta barev na stěnu, které můžeme v našich domovech využít. Měli bychom je však vybírat pečlivě a s citem. Bude dobré, když se budeme řídit pravidlem, které říká, že světlé barvy se hodí zejména do malých pokojíků a tmavé zase do rozlehlejších hal a místností. Světlé barvy mají tu výhodu, že rozjasní každý pokoj a opticky ho zvětší. Do velkých pokojů se pak hodí i nástěnné tapety se vzory a motivy. Pozor si však dejte na kontrastní barvy. Ty by i ve velkých místnostech mohly působit rušivým dojmem. Zvláště je pak úplně vynechejte v pracovnách a v dětských pokojích, kde je potřeba, abychom se soustředili na učivo nebo na pracovní úkoly. Barvy v pokojích by pak měly být sjednoceny do podobných odstínů. Světlé patří k světlému a tmavé se hodí zase k tmavému. Budete-li se řídit těmito drobnými radami, bude vaše domácnost vkusně sjednocená a bude se vám v ní dobře odpočívat.    

Jaká světla umístit do pokojů v našem bytě či domě?

I světla v interiéru hrají důležitou roli. Ideální je samozřejmě ta situace, máme-li v naší domácnosti dostatek denního světla. K tomu nám dopomohou např. velká francouzská okna. Každý však nemusí mít štěstí na pěkný výhled do přírody. Zde přichází na scénu svítidla. Do malých bytů oceníte stropní svítidla, která vám ušetří spoustu místa. Do rozlehlejších bytů pak můžete zvolit i stojací a zatemňovací lampy. Potřebujete-li projasnit pokoje s malými okny, popř. místnosti, kde se okna vůbec nenachází, zkuste se poohlédnout po bodových led svítidlech.       

Jaký dekor nábytku zvolit do interiéru našeho bytu či domu?

S barvami a světlem úzce souvisí i výběr nábytku do naší domácnosti. Do malých bytů se hodí světlý dekor nábytku. Líbit by se vám mohl jasan a smrk. Do větších pokojů pak můžete umístit i nábytek v tmavším dekoru, jako je např. dub či třešeň. V posledních letech se stala velmi oblíbená kombinace dřeva ve spojení s chladným kovem. Zkuste to taky, vaše domácnost ožije!     

Related posts

Poznejte kvalitní rekuperační jednotky Adles, které vám zlepší zdraví a ušetří peníze za vytápění

svet zeny

Stínící sítě mohou pomoci se stínem, ale i se zvědavými pohledy kolemjdoucích a sousedů

svet zeny

Ke zvětšení obydlím vám mohou pomoci i vhodné postele

svet zeny