Bydlení Jak na to

4 tipy, jak zvládnout rekonstrukci bydlení bez zbytečného stresu

Renovace bydlení je velká věc a je vhodné na ni pohlížet komplexně. Ovšem neměla by vás pohltit natolik, abyste se pod návalem starostí sesypali jako domeček z karet. Potenciálních nástrah je bohužel víc než dost a alespoň nějaká se nakonec objeví téměř vždy. Budete-li se však držet následujících tipů, téměř jistě proces zvládnete, aniž by vám z toho zešedivěly vlasy.

více v článku...

1. Respektujte reálné možnosti prostoru

Čerpat inspiraci prohlížením dechberoucích fotografií interiérů na Pinterestu či jiném zdroji je samozřejmě v pořádku – nezapomeňte však na to, že ve své domácnosti nebudete pouze hostit návštěvy, ale především žít. Preferujte proto praktická a hezká řešení před nesmyslným luxusem, který funguje jen na obrázcích.

2. Dobře si vše spočítejte

Pokud nemáte neomezený rozpočet, dobře si předem spočítejte, co si v rámci rekonstrukce skutečně můžete dovolit, a na co si naopak budete muset nechat zajít chuť. Finanční plán sestavte na základě podrobné analýzy cen materiálu a práce, která často tvoří i polovinu z celkové částky. Bez podrobného plánování hrozí, že se kvůli nedostatku finančních prostředků nedostanete za cílovou pásku.

3. Nepřeceňujte vlastní schopnosti

Heslem „udělej si sám“ se v poslední době řídí stále více Čechů, ale ve skutečnosti si většina bere příliš velké sousto. Instalatéři Zlín z řemeslnického cechu EKOMPLEX upozorňují, že napravování chyb obvykle stojí mnohem více než investice do odborně provedených úprav.

Spolupráce s profesionály se vyplatí také z časových důvodů. Platí to i o činnostech, které si lidé běžně řeší sami. Své o tom vědí malíři z EKOMPLEXU, kteří se dokáží vypořádat s libovolným povrchem a šetří klientům ohromné množství času, starostí a v konečném důsledku i peněz.

4. Řemeslníky vybírejte s rozvahou

Když dva dělají totéž, není to totéž. V souvislosti s kvalitou odvedené práce jsou rozdíly v kvalifikaci vidět nejvíce, a proto se před výběrem řemeslníka či firmy zaměřte nejen na cenu, ale především na reference. U některých činností, jako například elektrorevize nebo revize elektrospotřebičů, je ze zákona nezbytná certifikace.

Related posts

Jsou levné dřevostavby na klíč opravdu bezpečné?

svet zeny

Interiér a exteriér vašeho prostoru s vertikální zahradou

admin

Dveře mohou dát vaší domácnosti mnohem víc, než jen estetický prvek

admin