Zahrada

Jak vyšperkovat naši zahradu a příjezdovou cestu k domu do posledního detailu?

více v článku...

Máte-li dům, určitě dobře víte, že je nutné, abychom pečovali nejen o interiér, ale také o exteriér naší domácnosti. Existuje několik prvků, které nám mohou život na naší zahradě značně usnadnit. Že nevíte které to jsou? Nevadí, my vám to rádi povíme. Čtěte a inspirujte se s námi!

Jaké prvky bude vhodné zakomponovat do naší zahrady?

Zahrada je kouzelné místo, o které bychom měli zvláště pečovat. Je to prostor pro relaxaci a odpočinek. Dále pro setkávání rodiny a přátel. Máme-li děti, může být naše zahrada i herním hřištěm pro naše ratolesti. Další možnosti se nabízejí v tom případě, máme-li doma chlupatého domácího mazlíčka. Jak tedy udělat z naší zahrady harmonický domov? Není to zas až tak složité. Důležité je, aby měla naše zahrada dostatek zeleně, do které zasadíme nábytek z přírodních materiálů. Hodit se vám tak bude např. ratanová pohovka, ke které si můžete pořídit pohodlné polštáře v zemitých odstínech.

Relaxační kout ve vaší zahradě by měl být umístěn ideálně v jejím rohu. Důležité je i to, abychom si uvědomili, kde vychází a zachází slunce. Podle toho je také dobré jednotlivé relaxační prvky umisťovat. Poblíž relaxační zóny se pak může nacházet i přírodní jezírko s příjemně šumící fontánkou. Tyto prvky učiní vaši zahradu jedinečnou. Máte-li děti, postavte jim originální dětské hřiště na dohled od relaxační zóny. Mělo by být poblíž, ale ne zase v přímé návaznosti na relaxační zónu. To by mohlo působit rušivě. Pro vašeho pejska či kočičku pak vybudujte zázemí v jiné části zahrady, než je dětské hřiště. I naši chlupáči si rádi odpočinou od hluku a často ocení svůj klidný prostor.                            

Co můžeme udělat pro to, aby byla příjezdová cesta k našemu domu dokonalost sama? 

Příjezdová cesta je to, co vidíme v první řadě, když přijíždíme do našeho domova. Určitě bychom ji tak neměli zanedbávat. Velmi vhodné je, abychom kraje cesty osázeli trvalými rostlinami či keři. Cestu pak můžeme vysypat stylovými kamínky. Na kraje cesty pak nezapomeňte umístit i kvalitní osvětlení. K tomu nám dobře poslouží led světla. Ta můžeme vybírat v nejrůznějším barevném provedení a podle chuti pak barvy střídat.

Related posts

Vyvýšené záhony – znáte jejich výhody?

admin

Vysavače a foukače

admin

Vybavte si byt kvalitním nábytkem

admin