Bydlení

Inspirace, jak můžete proměnit svůj balkon na oázu pokoje

Pokud máte balkon zamyslete se nad jeho využitím. No schválně – není škoda využívat ho pouze jako skladiště nepotřebných věcí nebo jako prostor, kde můžete pověsit prádlo? Nezanedbávejte svůj balkon a zkuste ho proměnit v něco trochu víc.

Záleží na vašem stylu a také na tom, jaké využití se vám líbí nejvíce. Nic rozhodně nezkazíte hezkým posezením.

Odpočinková zóna na balkoně

V případě, že si po práci potřebujete někde odpočinout, mohlo by se vám líbit představa  předělat svůj balkon na oázu klidu. No jen si to představte, léto, lenoška, pohodlné polštáře, dekorace v podobě světýlek. Pak už stačí hodit si jen nohy nahoru a třeba vzít knížku do ruky.

Na internetu naleznete mnoho inspirace pro zařízení takového klidného místečka. Výborně vypadají houpací vajíčka, rohové lavice nebo křesílka. Při rekonstrukci dejte pozor hlavně na bezpečnost při práci.

Květiny!

S vytvořením klidného prostředí vám rozhodně pomohou květiny. Při výběru dejte pozor na to, jaké druhy květin vybíráte. Zohledněte orientaci svého balkonu. Jedněm květinám se daří na jižní straně, druhým na severní.

Tip: Pro ušetření plochy doporučujeme porozhlédnout se po závěsných květináčích nebo dřevěných policích na stěnu.

Pohodlí především

Vždy se musíte odpíchnout od toho, jak velkou plochu balkonu máte k dispozici. Doporučujeme balkon vybavit křesílky nebo lenoškami. Pro pohodlí jsou ale také důležité podsedáky, taburety, polštáře a měkoučké deky pro chladné večery.

Zasklívání balkonů

Nevýhodou balkonu je, že se nedá využít za každého počasí. Na podzim se tak stane, že se ze svého balkonu zase přesunete domů. Nemusí tomu tak ale být, pokud se rozhodnete pro zasklení balkonu.

Zasklívání balkonů přináší mnoho výhod. Nejenom, že budete moci balkonovu plochu využívat i jindy než v létě, ale váš balkon bude chráněn i před větrem, deštěm a dalšími nepříznivými vlivy počasí.

Zároveň také dochází k úsporám energie, takže z dlouhodobého hlediska ušetříte i nějakou tu korunu. Celkově se také zvýší hodnota vaší nemovitosti a budete mít více soukromí.

Zasklení balkonu netrvá ani tak dlouho, samotná montáž nezabere více než jeden den a bude provedena pomocí vakuových přísavek a manipulační techniky.

Related posts

Nemůžete si vybrat nábytek? Navrhněte si vlastní!

admin

Vyvarujte se nejčastějších chyb při prodeji nemovitosti

svet zeny

4 situace, kdy se vyplatí volat zámečníka!

admin