Jak na to

Skvělé řešení v podobě gabionových košů!

Potřebujete zpevnit okolí domu nebo pozemku? Skvělým řešením jsou právě gabionové koše. Jedná se o poměrně nenáročné, ale zároveň velmi efektivní řešení, jak zpevnit především náročné pozemky. Ty se mohou nacházet například na svazích či vodních březích. Jiný způsob využití jsou funkční a dekorační úpravy zahrad.

Velkou výhodou těchto košů je, že dokážou zajistit protihlukovou i protivětrnou zábranu a soukromí. Také nepotřebují žádnou údržbu. V konečném důsledku se dají krásně kombinovat se dřevem nebo is kovovými výplněmi. Dokonce lze do nich zasadit rostliny nebo skalničky.

Co se týče konstrukce, gabionové koše jsou vyrobeny ze speciálních drátů se speciální povrchovou úpravou, která bývá nejčastěji kombinací slitiny zinku a hliníku. I právě díky tomu jsou tak odolné. Gabionový koš obvykle tvoří dno, boční stěny a také víko, které jsou spojeny montáží do jednoho celku. Dále obsahuje sadu montážních spirál a háčků. Dráty mají standardně průměr 4 mm a oko sítí má 10 x 10 centimetrů. Gabionové koše mohou být však v konečném důsledku přizpůsobeny vašim potřebám.

V konečném důsledku je lepší nechat k instalaci odborníka. Třeba si dávat pozor na to, že podklad pod gabionove koše musí být dostatečně zhutněný, podložený geotextilií a vysypaný štěrkem. Jakmile je podklad takto připraven, lze začít se stavbou. Důležité je také poznamenat, že do výšky 1,5 metru a šířky 0,5 metru nejsou zapotřebí stabilizační sloupky. V konečném důsledku však závisí i na tom, kde budou gabionové koše umístěny.

Zamlouvá se vám takové řešení? Nepochybně se hodí na množství míst již od zmíněných svahů až po ty, kde je zapotřebí extra zpevnění. Nejlepší je řešení a detaily nechat na odbornících, kteří se postarají o to, aby byl koš stabilní a kvalitní.

Related posts

Úklidová prevence před bacily

admin

4 tipy, jak zvládnout rekonstrukci bydlení bez zbytečného stresu

admin

Jak vyčistit pračku octem, aby byla jako nová?

admin

Leave a Comment