Tipy a trendy

Proč si pořídit povlečení a prostěradla ze 100% organické bavlny

Hledáte luxusní ložní prádlo příjemné na dotek s celou řadou skvělých vlastností? A zároveň si přejete, aby bylo šetrné k přírodě? V tom případě pro vás budou prostěradla a povlečení vyrobená ze 100% organické bavlny tou pravou volbou.

Pěstování a výroba BIO bavlny

BIO bavlna se vyznačuje tím, že se pěstuje přirozeným způsobem. Pěstuje se tedy tam, kde přirozeně roste a kde je pro ni vhodné klima. BIO bavlna, ze které vznikají BIO bavlněné látky, se pěstuje v režimu ekologického zemědělství. Zemědělci proti škůdcům využívají pouze přirozenou obranu a na svých polích střídají plodiny, aby nedošlo k vyčerpání živin z půdy a k její erozi. Půda je hnojena kvalitním kompostem, aby vyrostly zdravé a odolné rostliny, dále se BIO bavlna většinou sbírá ručně a její zpracování probíhá bez použití chemických látek.

Proč zvolit namísto bavlny BIO bavlnu?

Asi sami tušíte, že je BIO bavlna k životnímu prostředí šetrnější než ta klasická. Dokazuje to ostatně i studie, která ukázala, že má BIO bavlna o 46 % nižší potenciál přispívat ke globálnímu oteplování a má o 70 % nižší potenciál k okyselování životního prostředí. A to není všechno. BIO bavlna se také vyznačuje o 62 % nižší spotřebou energií a také o 91 % nižší spotřebou vody k zavlažování z podzemních zásobáren. Více o BIO bavlně si můžete přečíst například na wikipedii.

BIO povlečení Estella

Značka Stella Ateliers myslí na udržitelnost a životní prostředí, proto také představila novinku v podobě BIO povlečení Estella vyrobeného z ekologicky pěstovaných přírodních vláken s certifikací GOTS. S tímto povlečením budete každé ráno vstávat s pocitem, že děláte svět lepším. Navíc se můžete spolehnout na to, že je povlečení velmi měkké a příjemné na dotek, prodyšné a také reguluje teplotu.

BIO prostěradla Estella

Povlečení z BIO bavlny Estella můžete doplnit také o BIO prostěradla Estella, která odpovídají barvám ložního prádla. Prostěradla vyrobená z čisté bavlny se stejně jako povlečení vyznačují nejlepší organickou kvalitou, mají všitou elastickou gumu, takže perfektně sedí, jsou vhodná pro matrace do výšky 22 cm a jsou odolná a nežehlivá.

Nabídku BIO povlečení a prostěradel Estella si můžete prohlédnout a případně i zakoupit na e-shopu českého výrobce povlečení Stella zde.

Celou BIO kolekci německé značky Estella si pak můžete prohlédnout na stránkách výrobce zde pod tímto odkazem.

Related posts

Nábytek z kovu a dřeva ladí nejen s interiéry v moderním stylu

svet zeny

Dětské kusové koberce – radost pro vaše dítko

admin

Šumava je místem, který si každý z nás zamiluje

svet zeny

Leave a Comment