Tipy a trendy

Proč si pořídit povlečení a prostěradla ze 100% organické bavlny

Hledáte luxusní ložní prádlo příjemné na dotek s celou řadou skvělých vlastností? A zároveň si přejete, aby bylo šetrné k přírodě? V tom případě pro vás budou prostěradla a povlečení vyrobená ze 100% organické bavlny tou pravou volbou.

Pěstování a výroba BIO bavlny

BIO bavlna se vyznačuje tím, že se pěstuje přirozeným způsobem. Pěstuje se tedy tam, kde přirozeně roste a kde je pro ni vhodné klima. BIO bavlna, ze které vznikají BIO bavlněné látky, se pěstuje v režimu ekologického zemědělství. Zemědělci proti škůdcům využívají pouze přirozenou obranu a na svých polích střídají plodiny, aby nedošlo k vyčerpání živin z půdy a k její erozi. Půda je hnojena kvalitním kompostem, aby vyrostly zdravé a odolné rostliny, dále se BIO bavlna většinou sbírá ručně a její zpracování probíhá bez použití chemických látek.

Proč zvolit namísto bavlny BIO bavlnu?

Asi sami tušíte, že je BIO bavlna k životnímu prostředí šetrnější než ta klasická. Dokazuje to ostatně i studie, která ukázala, že má BIO bavlna o 46 % nižší potenciál přispívat ke globálnímu oteplování a má o 70 % nižší potenciál k okyselování životního prostředí. A to není všechno. BIO bavlna se také vyznačuje o 62 % nižší spotřebou energií a také o 91 % nižší spotřebou vody k zavlažování z podzemních zásobáren. Více o BIO bavlně si můžete přečíst například na wikipedii.

BIO povlečení Estella

Značka Stella Ateliers myslí na udržitelnost a životní prostředí, proto také představila novinku v podobě BIO povlečení Estella vyrobeného z ekologicky pěstovaných přírodních vláken s certifikací GOTS. S tímto povlečením budete každé ráno vstávat s pocitem, že děláte svět lepším. Navíc se můžete spolehnout na to, že je povlečení velmi měkké a příjemné na dotek, prodyšné a také reguluje teplotu.

BIO prostěradla Estella

Povlečení z BIO bavlny Estella můžete doplnit také o BIO prostěradla Estella, která odpovídají barvám ložního prádla. Prostěradla vyrobená z čisté bavlny se stejně jako povlečení vyznačují nejlepší organickou kvalitou, mají všitou elastickou gumu, takže perfektně sedí, jsou vhodná pro matrace do výšky 22 cm a jsou odolná a nežehlivá.

Nabídku BIO povlečení a prostěradel Estella si můžete prohlédnout a případně i zakoupit na e-shopu českého výrobce povlečení Stella zde.

Celou BIO kolekci německé značky Estella si pak můžete prohlédnout na stránkách výrobce zde pod tímto odkazem.

Related posts

LED nástěnné svítidlo

admin

Remoska má čestné místo v kuchyni i dnes

admin

Po Evropě za krátký čas

admin