Bydlení

Jak to udělat, abychom docílili útulné a originální domácnosti?

Chceme-li, aby byla naše domácnost útulná a zároveň originální, měli bychom se zaměřit na několik důležitých parametrů. Na následujících řádcích si tak povíme, co vše můžeme podniknout pro to, aby byl náš domov stylový a jedinečný a my se v něm cítili komfortně a uvolněně za každé situace. Čtěte a inspirujte se s námi!

Jaká kritéria hrají roli při utváření naší domácnosti?

Abychom se v našem domově cítili útulně, měli bychom myslet i na drobné detaily, které ho utváří. Základem naší domácnosti je zejména hra s barvami a se světlem. Jestli-že zvolíme do malého bytu či domu tmavé stěny, může to ve finále působit stísněným dojmem. V takovém prostoru se pak špatně relaxuje. Máte-li menší dům či byt, určitě volte světlé odstíny barev. Nemusí se jednat pouze o sněhově bílou, líbit by se vám mohla i meruňková nebo světle žlutá barva. Do velkých pokojů pak můžete použít i tmavší barvy či tapety. Vhodný bude modrý nebo zelený odstín, který navozuje pocity klidu a pohody. Dále se pak zaměřte i na osvětlení pokojů. Důležité je zejména osvětlení kuchyně. Zde trávíme spoustu času a kvalitní světlo se bude při vaření rozhodně hodit. Nad jídelní stůl pak můžete umístit originální lustr, který zaujme na první pohled. V kuchyni se scházíme u jídla a je tedy důležité, abychom si společném chvíle náležitě užili. Kvalitní stůl s dřevěnou deskou také není k zahození. Velmi stylově pak působí modely s kovovou konstrukcí.

Jaké prvky za pár korun zútulní vaši domácnost?

Zútulnění vaší domácnosti vás nemusí stát celou výplatu. Stačí se zaměřit na pár drobností a váš domov získá úplně jiné rozměry. Skvělým pomocníkem v zútulnění domácnosti jsou koberce. Zejména ty kusové, které můžeme časem obměnit. Další zútulnění domácnosti může mít podobu záclon a závěsů. Velmi elegantně působí dlouhé záclony a závěsy. Do malých místností můžeme využít jednobarevné a nevzorované modely, které váš pokoj tzv. provzdušní a opticky rozšíří. Do rozlehlejších pokojů se pak hodí i tmavé kousky nebo závěsy a záclony se vzory a motivy. V koupelně si pak můžete pohrát s barvami ručníků a podložky pod vanu či pod sprchový kout. Nezapomeňte je však sladit i s vašimi koupelnovými kachličkami.           

Related posts

Hra s barvami a světly v interiéru našeho bytu či domu

admin

Potřebujete rychle a kvalitně opravit okna? Víme, kde v Praze vám pomohou

svet zeny

Co si takhle půjčit?

svet zeny