Bydlení

Důvody proč vytápět krbem celý dům

Vytápění domu je jedna z věcí, kterou řeší spousta lidí a to nejen před zimou. Na trhu je dnes velké množství topných systémů. A jak to tak už bývá, historie se opakuje. V našem případě to znamená, že se krby a krbová kamna opět dostávají do popředí a získávají své příznivce. My jsme se rozhodli uvést několik důvodů, proč vytápět krbem celý dům.

Ať už je důvodem vašeho přemýšlení o topném systému rekonstrukce, koupě domu nebo něco úplně jiného, je dobré znát jednotlivé výhody, které vám vytápění krbem přináší.

více v článku...

Energetická úspora

Prvním důvodem, proč pro vytápění domu použít krb, je jednoznačně energetická úspora. V současné době jsme svědky neustále rostoucích cen plynu i elektřiny. Jakmile si uvědomíte, že není nutné vytápět všechny místnosti na 24°C, zjistíte, že krb je vlastně velmi dobrá volba.

Pro zdravý a dobrý spánek by mělo být v ložnici zhruba 16-18°C. Proto je naprosto zbytečné tuto místnost vytápět. V kuchyni je také zdrojem tepla trouba a sporák a tak potřeba vytápění s vařením klesá. Naopak teplo je dobré soustřeďovat do společenských a často obývaných místností jako je obývací pokoj nebo pracovna.

Ekologicky šetrnější

Kromě toto je i ze strany státu i médií vyvíjen tlak na domácnosti na ekologické vytápění. Což dozajista krby poskytují. Jak je to možné?


Palivové dřevo se řadí mezi obnovitelné zdroje správné hospodaření s lesy přináší značnou úlevu naší planetě, protože se může stát v podstatě nevyčerpatelným zdrojem paliva. A když každý rok pár stromků ještě osobně zasadíte, můžete být hrdí na své ekologické a šetrné chování.

Pro výrobu paliva se využívá i dřevní odpad – dřevní brikety nebo pelety. Při vytápění dostatečně proschlým dřevem nebo dřevními výrobky navíc do ovzduší vypouštíme minimum emisí. A život jednoho stromu dokáže odstranit veškeré škodlivé látky, které jsou při jeho spálení do ovzduší vypuštěny. To znamená, že strom lze považovat za jediné opravdu fungující perpetuum mobile.

Zdravější volba

Nutno podotknout, že krbové teplo je nejen příjemné, ale dokonce i zdravější. Sálavé teplo, které z krbu prostupuje do místnosti velmi dobře simuluje sluneční paprsky nebo infrazářič.

A nelze opomenout ani pohyb, který musíme vynaložit na přikládání nebo nošení dřeva. Protože pohybu není nikdy dost a v době, kdy většina z nás tráví převážnou část dne sezením u elektroniky je ho ještě méně.

Styl a atmosféra

A nakonec lze krb považovat za jednu z krásných a monumentálních bytových dekorací. Vybrat si můžete z moderních materiálů jako je kov, ale ze ze starého dobrého kamene nebo kachliček. Volba je jen na vás, určitě bude krb ve všech případech stylovým doplňkem.

A nesmíme opomenout ani tu jedinečnou atmosféru plápolajících mystických plamínků a praskajícího dřeva. Protože to je pravá romantika a pohoda!

Related posts

Kde se obrátit, když máte zájem o kvalitní betonové či anhydritové podlahy?

svet zeny

Jsou levné dřevostavby na klíč opravdu bezpečné?

svet zeny

Nábytek z kovu a dřeva ladí nejen s interiéry v moderním stylu

svet zeny

Leave a Comment