Bydlení Zahrada

Jak vnést boho styl i do exteriéru

Jste umělecká duše a rozvolněný, barevný a nespoutaný styl bydlení je pro vás to pravé? Nebojte se využít své kreativity i při navrhování exteriéru. Inspirujte se boho designem a využijte jej i v exteriéru. Odměnou vám bude komfortní bydlení a příjemně strávený čas s blízkými.

Originalita na prvním místě

Napadlo vás někdy, že okolí vašeho domu, zahrada ani terasa nemusí vypadat fádně a nudně? Zaměřte se na jejich obměnu a popusťte uzdu své fantazii. Začněte například potiskem garážových vrat. Ať už máte sekční garážová vrata, dáváte přednost dvoukřídlým vratům nebo jste si vybrali posuvná vrata, nechte si je digitálně potisknout. Vsaďte na moderní vzhled, případně se snažte najít podobný styl v duchu celého vašeho bydlení.

Úklid je potřeba

Upravte také předzahrádku. Zajímavým nápadem může být originální ukazatel, vtipná poštovní schránka nebo třeba lavička, která láká k odpočinku a posezení před domem. Dbejte také na pravidelný úklid, sekání trávy a vyplevelení záhonů. Vstup je přece jen první místem, které vidíte vy i vaše návštěvy. Vstup by měl být vždy lákavý a zvát do vašeho domu.

Na co se zaměřit

Boho styl bývá symbolem čistých linií a přírodních materiálů. Vyberte si přírodní odstíny barev, ať už na zmíněné přehozy, polštářky nebo konkrétní nábytek. Oblíbené materiály jsou dřevo, len, bambus, ale také proutí a ratan.

Terasa, lákající k posezení

Zaměřte se na boho styl na terase. Kromě pohodlného posezení by rozhodně neměl chybět i prvek ohně, ať už krbem, grilem nebo ohništěm uprostřed terasy. Posezení by mělo lákat k odpočinku, nezapomínejte na dostatečné množství polštářků, dek a přehozů. Na terase oceníte také závěsy nebo záclony, které slouží nejen proti slunci, ale také proti hmyzu.

Vhodné dekorace

K boho stylu patří i množství dekorací. Mezi nimi například obrazy, keramické výrobky, umělecké vázy, sošky a jiné skulptury. Zajímavou dekorací i na terase může být patchwork i macramé. Skvělým doplňkem budou také lapače snů, zvonkohry a případně i jiné hudební nástroje.

Zahradní aktivity

Na zahradu umístěte také samostatně stojící houpací síť, případně si pořiďte houpací křeslo nebo závěsnou houpačku. Zahrada by neměla být jen místem pro práci, ale také pro odpočinek. Užívejte si příjemné chvíle s přáteli, aktivní život s dětmi, ale také třeba chvíli o samotě, jen s knihou.

Related posts

Hledáte levný dětský nábytek? Veselý a kvalitní najdete na Signal-nabytek.cz

admin

Prvek přírody ve vašem interiéru

admin

Pestrá nabídka dětských i kusových koberců u Vopi

admin