Nemovitosti Tipy a trendy

Rady a tipy, jak si proklepnout nájemníka

Dvakrát měř, jednou řež. Toto pořekadlo platí dvojnásob, pokud pronajímáte investiční byt a máte zájem na jeho zhodnocování a zajištění zajímavé výnosnosti. Nejednomu majiteli bytu už představu o rentabilní investiční nemovitosti zhatil nespolehlivý nájemník, z kterého se vyklubal neplatič a který ještě navrch byt v udržovaném stavu proměnil ve škaredý holobyt. Chcete pronajímat byt a chybí vám zkušenosti? Než si někoho nastěhujete do bytu, pořádně ho prověřte a nekývejte hned prvnímu zájemci.

„Každého potenciálního nájemníka byste měli ve vlastním zájmu důkladně proklepnout. Nebojte se klást na zájemce nároky, tento přístup se vám může jedině vyplatit. Říkejte bez výčitek ne klidně opakovaně – vyhnete se tak potížím a nepříjemnostem, pakliže volbu nájemníka uspěcháte. Je jen čistě na vás, komu se nakonec rozhodnete byt pronajmout,“ říká David Novotný, majitel a jednatel realitní společnosti Bohemian Estates.

Výběr spolehlivého a solventního nájemníka je přímo provázán s výnosností investiční nemovitosti. Když totiž byt několik měsíců či dokonce let osidluje neplatič, přicházíte nejen o zhodnocení vaší nemovitosti, ale v mnoha případech ji ještě dotujete, zatímco se s problémovým nájemníkem třeba soudíte. Mezitím musíte hradit náklady typu zálohy na služby, příspěvky do fondu oprav či hypoteční splátky.

Pronájem nemovitosti bez starostí

Chcete se spolehnout na měsíční příjem, i když nájemníci neplatí anebo se odstěhují? Na trhu je dostupná služba kompletní správy nemovitosti s garantovaným nájmem, který budete inkasovat bez ohledu na to, zda je nemovitost obsazená, nebo nikoliv. „Profesionální správu jednotlivých bytů nabízíme jako jedna z mála realitních společností na českém trhu. Efektivně propojujeme realitní služby, poradenství, právní servis a technickou podporu. Každého nájemníka prověřujeme v registru dlužníků, čímž minimalizujeme riziko neplatičů či jinak problémových nájemníků. Pro klienty zajišťujeme i garantovaný příjem z nájmu,“ vysvětluje David Novotný.

Profesionální správci za vás obstarají veškeré záležitosti související s pronájmem a správou bytu. Komunikaci s nájemníky, dodavateli energií, úřady či údržbáři převezme vaše osobní administrátorka. Vypustit z hlavy také můžete veškeré platnosti nájemních smluv a s předstihem vám odborníci také pomohou s novými nájemníky, aby byl váš byt stále obsazený. V rámci správy bytových jednotek budeme hradit zálohy za služby a nájemníkům doručovat vyúčtování. Čistý zisk pošleme na váš účet. Přehled o tom, jak byt vydělává, získáte 24/7 v našem online systému. A na kolik vás taková služba přijde? „Účtujeme si deset procent z vybraného měsíčního nájemného. Služba si na sebe nejen vydělá, ale zvýší i váš čistý zisk ve srovnání s vlastní správou bytu. Úsporu času a starostí si nejlépe vyčíslíte sami,“ říká David Novotný z Bohemian Estates.

Related posts

Jak na vlhkost v novém rodinném domě

admin

Shaggy koberce – chlupatá radost

admin

JAK SE EFEKTIVNĚ PŘESTĚHOVAT S KALENDÁŘEM

svet zeny