Tipy a trendy

Kancelář může být plná zeleně – proč vlastně ne?

Pracovat se dá na mnoha různých místech, takže je jasné, že open space je jen jedna z možností. Když se rozhlédneme po světě, zjistíme, že klasická kancelář evropského střihu nemusí být vždycky jedinou variantou, ba naopak, v některých částech světa se odehrává „kancelářská práce“ v úplně jiném duchu. Šeď a nuda nemá šanci, naopak, dává se spoustu prostoru rostlinám, které zamezí šíření špatné nálady. Umí totiž skvěle pročistit vzduch, jsou nenáročné na údržbu a v neposlední řadě potěší oko znalce. Proč být potom neustále ve stresu, že? 

Začít se rozhodně dá i s málem…

Příroda zklidňuje mysl a zmírňuje stres, vlastně ve všech svých podobách. V interiéru by byla škoda ji nevyužít, zvláště když můžeme za její asistence podat zase o něco lepší pracovní výkon, není pak snad ani co dalšího řešit. Trochu zeleně přímo v oknech, ať už v kanceláři nebo na chodbách, rozhodně nebude od věci. Pár poliček s květináči, to je také to pravé – vždyť takhle budete mít vše na očích, s přehledem si vzpomenete na pravidelné zalévání a cirkulace vzduchu v místnosti bude také podpořena. 

Rostliny jsou čističky vzduchu, vždyť klasický kancelářský vzduch obsahuje na tři sta druhů různých těkavých látek. A nejsou to jen fíkusy a kapradiny, které jsou u nás doma vítaným hostem. Sukulenty dokáží pohltit i škodlivé záření z počítačových monitorů a obrazovek obecně, proto byste je neměli prvoplánově odmítat. Řada zelených rostlin potřebuje k životu hodně vody – a už kvůli tomu pomůže patřičně zvlhčit vzduch. Nikde se nepracuje hůř než v místnosti, která je „vyschlá“, že? Dejte proto šanci šáchoru, břečťanu nebo filodendronu, rostlinám, které jsou v neposlední řadě i velmi estetické. 

Alergie se mohou probudit, dbejte na to

Pozor, pokud máte v kanceláři na židli sedícího alergika, rozhodně se vyhněte rostlinám, které kvetou, abyste neměli problémy s kýcháním a oteklýma očima – a pokud máte mnoho klientů a každý den se v kanceláři potkáváte s novými lidmi, květ může vyvolat alergickou reakci prakticky u každého z nich, potom také vybírejte pečlivě.

Related posts

Jaké jsou výhody plechové střechy?

admin

Mobilní sauna: Užijte si saunování na jakémkoliv místě

admin

Jak je to dnes s předčasným splacením půjčky?

admin