Bydlení Tipy a trendy

Moderní okna s minimálními nároky na údržbu? Vsaďte na ta plastová

Když se pustíte do výběru oken, snadno zjistíte, že existují hlavně tři základní varianty. Jde o plastová, dřevěná a hliníková okna. Jaké jsou výhody plastových oken, kam se hodí a s čím mohou pomoci? To se dozvíte přímo v tomto článku.

Plastová okna do novostaveb i pro rekonstrukci

Hlavní výhodou plastových oken je jejich velká variabilita. Jsou skvělou volbou nejenom do novostaveb, ale i v rámci rekonstrukce. Kromě klasické bílé varianty totiž existují různé barevné možnosti, aby plastový rám okna na první pohled připomínal dřevo. Snadno tak plastová okna sladíte i se staršími nemovitostmi. Z praktického pohledu potěší plastová okna především naprosto malými nároky na údržbu. Stačí je totiž jednou za čas umýt a v zásadě máte hotovo.

Dlouhá životnost  i výborné izolační vlastnosti

Při správné péči nabídnou kvalitní plastová okna poměrně dobrou životnost. Z pohledu zachování funkčních vlastností v rámci izolačních schopností je důležité nezapomenout jednou za rok přetřít silikonovým olejem těsnění a jednou ročně promazat části kování okna bílou vazelínou. To, jak dobře budou okna těsnit a zabraňovat úniku tepla z interiéru závisí i na tom, jaký druh skla vyberete. S ohledem na izolační vlastnosti skel je dnes potřeba automaticky počítat s trojsklem, kdy hodnoty Ug jsou nejčastěji od 0,5 W/(m2K) až do 0,8 W/(m2K). Dvojsklo volte příp. do prostorů, jako jsou garáže, sklepy, výrobní prostory a podobně. 

Velmi nenáročná údržba a dlouhá trvanlivost

Jak už bylo zmíněno, potěší plastová okna především svými malými nároky na údržbu. Na rozdíl od dřevěných oken totiž nejsou potřeba žádné speciální nátěry ani další ošetření. Plastové rámy je nutné pouze pravidelně umývat a čistit. A to hlavně ve chvíli, kdy si vyberete bílá okna a bydlíte u rušné silnice. Když zvolíte dostatečně kvalitní okna, překvapí i svou životností, kterou je možné pozitivně ovlivnit správným servisem a šetrným používáním. Ve většině případů potěší plastová okna také svou relativně nízkou pořizovací cenou.

Related posts

Návštěvníci Měsíce

admin

Prvek přírody ve vašem interiéru

admin

Proč využívat doma čističku vzduchu?

admin