Jak na to Nemovitosti Tipy a trendy

Na venkovní žaluzie je dobré myslet už ve stadiu projektu

Venkovní žaluzie jsou moderní a účinnou stínící technikou. Dokážou nejen regulovat přívod světla, ale i zlepšovat klima v místnosti, izolovat proti hluku a bránit průniku hmyzu dovnitř. Není tedy divu, že jejich obliba je na vzestupu a používají se tam, kde je cílem dosáhnout co největšího komfortu bydlení a energetické úspornosti budovy. Může se jednat o obytné domy, pasivní domy, průmyslové objekty i komerční budovy.

Vybíráme žaluzie pro náš dům

Předokenní žaluzie nejsou úplně malou investicí, proto je dobré vsadit na kvalitu. Stínící prvky Climax se drží na prvních místech oblíbenosti i kvality. Kromě žaluzií jsou v jejím portfoliu i markýzy, rolety nebo sítě proti hmyzu. Díky možnosti naklápění lamel dochází k regulování osvětlení i množství vpouštěného tepla do interiéru. Jednotlivé typy žaluzií se od sebe liší především tvarem lamel a šířkou, provedením a ovládání. Zvolená barva je už pak jen takovou třešničkou na dortu.

Pamatujme na stínění včas

Jelikož jsou venkovní žaluzie součástí fasády, je dobré pamatovat na ně již ve fázi projektu. Nabízí se několik variant montáže, které je možno rozdělit na předokenní a podomítkové. Trendem dnešní doby je rostoucí obliba podomítkových boxů, které nejlépe splní náročné požadavky projektantů a architektů z hlediska kvality materiálů a tepelných mostů.

Předokenní nebo podomítková realizace?

Podomítkové provedení zajistí, že po vytažení bude svazek lamel uložen v prostoru nad oknem a pohledově budou na fasádě viditelné pouze vodící boční lišty nebo lanka. Předokenní způsob montáže je zase vhodnější jako dodatečný. Pro překrytí horní části žaluzií a jejich balu ve svinuté podobě slouží roletový box nebo krycí plech. Musíme ale počítat s tím, že tento typ stínící techniky více pozmění zevní vzhled budovy.

_____________________________________________________________________

Venkovní žaluzie – před okna, na terasu i do pergol od firmy mk-rolety.cz

Related posts

Zpříjemněte si prostředí doma i v kanceláři, díky klimatizaci

admin

4 dárky, které muži nejvíce ocení

admin

Tepelná čerpadla – ekologické vytápění

admin