Bydlení

Kde půjčí problémovému žadateli?

Jestliže žijete v představách, že tomu, kdo potřebuje půjčku, stačí zajít do banky, podepsat tam nějakou smlouvu a rovnou strčí potřebné peníze do kapsy, zapomeňte na to. Skutečnost je daleko komplikovanější, než byste si možná z neznalosti dokázali vůbec představit.

Do banky nebo jiné finanční instituce si člověk pochopitelně kdykoliv zajít může, v tom žádný problém není, ale k tomu, aby tam dotyčnému nějaké finance přiklepli, je třeba učinit celou řadu ne vždy právě příjemných a snadných úkonů. A pokud už člověku nakonec půjčku schválí, což není žádná samozřejmost, pak si tento také musí klidně i dost dlouho počkat.

Takže pokud se někdo ocitne v nesnázích, musí se hlavně obrnit trpělivostí a vírou ve svého strážného anděla či nějaké božstvo. Protože půjčku jen tak získat nelze.

Totiž vlastně s jedinou výjimkou. Jíž je nebankovní hypotéka bez registru.

Co činí takovou hypotéku atraktivní?

V první řadě to, že u ní nesehrávají žadatelovy finanční poměry rozhodující úlohu. Jistě, tento si musí vydělávat alespoň tolik, aby bez problémů splácel třeba aspoň po těch nejnižších možných částkách, ale rozhodně se tu po něm nevyžaduje žádný mimořádně vysoký příjem, dobře vyhlížející daňové přiznání a podobně.

Dále se tu dává za poskytnuté peníze do zástavy žadatelova nemovitost, čímž odpadají veškeré obavy třeba ze záznamů v registrech dlužníků, jiných dosud nesplacených závazků, exekucí a podobně. Záruka nemovitostí stačí na to, aby se poskytovatel nemusel bát, že už nedostane zpět to, co jeho jest.

Přednostmi je tu třeba i to, že se nic neplatí předem a nastavené úroky jsou příznivé. A nic se neplatí ani v případě, že se člověk rozhodne vše vrátit předčasně.

Skvělou je tu možnost nastavit roční až třicetiletou dobu splatnosti a odpovídající výši splátek, stejně jako to, že si lze půjčit i překvapivě hodně, třeba až sedmdesát procent odhadní ceny zastavené nemovitosti.

A proto přinejmenším ti, kdo nejsou ideálními žadateli, mířívají nejraději sem. Za příznivých okolností tu dosáhnou svého, což by se jim nemuselo podařit vůbec nikde jinde.

Related posts

K Vánocům novou dětskou sestavu do pokojíčku

admin

Topné žebříky nesmí v koupelně chybět

admin

Víte, jak si vybrat vhodnou postel?

svet zeny