Novinky ze světa bydlení

Pořizujete si kulečníkový stůl? Poradíme, jaký zvolit

Kulečník může být velmi zajímavým doplňkem každého domu či bytu. Spousta lidí jej má ve velké oblibě, ale ne každý chce kvůli jeho hře vyrážet do baru. Není jednoduší řešení, než si pořídit kulečníkový stůl do vlastního interiéru a v klidu si vychutnat radost z této čím dál populárnější hry se svými přáteli, nebo rodinou. Ale výběr toho správného kulečníku má určitá úskalí, z nichž nejzákladnější je jeho velikost.

První věc, kterou byste tudíž měli před nákupem kulečníku zvážit je vnitřní prostor, do kterého jej chcete umístit. Musíte mít nejen dostatek prostoru pro samotný kulečníkový stůl, ale také pro samotné hráče a tága, která budou při hře držet v ruce. Najednou můžete tudíž zjistit, že místnost, která se zdála pro kulečník vhodná, bude nedostačující. Vezměte v úvahu, že standardní tágo měří cca 150 cm. Velikost prostoru potřebného pro kulečník je pak délka, případně šířka kulečníkového stolu plus dvojnásobek délky tága. Toto je velmi důležité si před nákupem uvědomit a raději zvolit například menší kulečníkový stůl 5 FT namísto klasického velkého kulečníkového stolu 8 FT, který se Vám do místnosti sice vejde, ale budete výrazně omezeni v pohybu kolem stolu.
Pokud trváte na klasického velkém kulečníkovém stole a rozměry místnosti jsou dost na hraně, můžete problém vyřešit kratšími tágy, která lze běžně sehnat.

Volba příslušenství pro kulečník

Mějte na paměti, že pokoj s kulečníkem budete chtít určitě dovybavit dalším příslušenstvím, jako je například stojan na tága a místo pro náhradní koule. Samostatně stojící regály a držáky na toto příslušenství jsou zejména vhodné, pokud máte v místnosti nějaký výklenek, do kterého jej můžete umístit. Určitě nedovolte, aby tyto prvky narušovaly Vaši hru. V menších místnostech čtvercového, nebo obdélníkového půdorysu budou vhodnější nástěnné držáky, které nezaberou příliš místa a navíc mohou působit i jako dekorativní doplněk.

Related posts

Jak prodloužit životnost fasády? Čištěním a speciálními nátěry

admin

5 tipů podle čeho vybírat svítidla

admin

Po Evropě za krátký čas

admin

Leave a Comment