Jak na to

Škrabadla pro kočky nejsou jen dekorace

Každý majitel kočky nebo dokonce více koček se někdy s láskou zadíval na obrovská škrabadla pro kočky a představoval si, jak by jim to slušelo u něj doma. Na co myslet před jejich pořízením?

Kočky si potřebují neustále obrušovat drápky, které jim celý život dorůstají. Venku k tomu použijí stromy nebo ztvrdlou hlínu, domácí kočky mají možnosti omezené a tak vezmou zavděk číkoli, co je zrovna po ruce. Nebo spíše po pacce, protože vhodné ke škrábání jsou nohy od stolu nebo židlí, nábytek i čerstvě vymalovaná zeď. Proto se kočkám chovaným doma pořizují škrabadla pro kočky, která jim pomáhají vydovádět se, šplhat a hrát si a samozřejmě i brousit si drápky. Vyrábí se od jednoduchých pouze se základnou a jednou škrabací plochou až po opravdu velké sestavy s odpočívadly, poličkami, žebříky a různými prolézačkami.

Je velikost škrabadla pro kočky důležitá?

Pro své kočičí mazlíčky chceme samozřejmě jen to nejlepší a tak bychom jim rádi pořídili to největší škrabadlo, které najdeme. Velikost ale není to nejdůležitější při výběru škrabadla pro kočky. To, že se vám líbí, ještě neznamená, že se bude líbit kočce a že ho bude používat. Proto se při výběru zaměřte na věci, které zajímají kočku a ne na to, zda vám škrabadlo ladí s designem interiéru. Plochy pro škrabání by měly být dobře přístupné a s dostatečným prostorem okolo, aby se kočka mohla protáhnout. Většinou jsou škrabadla celosisalová nebo v kombinaci sisalu a plyše. Šplhací i škrabací plochy kočka přijde sama vyzkoušet a velmi brzy pochopí, k čemu celé škrabadlo slouží. Pokud si oblíbí škrabadlo hned na poprvé, máte vyhráno a o svůj domov se nemusíte bát, kočka ho zpravidla začne využívat nejen pro broušení drápků, ale také pro zábavu a přirozený pohyb. Tím se také udržuje v kondici a díky šplhání a lezení zůstane mrštná a nebude přibírat na váze. Funkčnost je tak u škrabadla na prvním místě.

Related posts

Následky požárů v domácnostech bývají tragické. Seznamte se se základy prevence

admin

Stěhovací služba Praha

admin

Chcete pěstovat akvarijní rostliny rodu Anubias? Předáme vám základní informace

admin