Jak na to Tipy a trendy

Zvlhčovač vzduchu pro zdravý život

Kde není voda a vlhkost, tam není ani život. Na pouštích se vyskytuje jen velmi málo živočichů, ale v deštných pralesích se to jimi jen hemží. Člověk se dokáže přizpůsobit různým podmínkám, ale na výkyvy ve vlhkosti vzduchu je velmi citlivý. Doporučuje se mít v těch částech bytu, ve kterých trávíme nejvíc času, vlhkost kolem 50%. Příliš suchý vzduch pak zdraví neprospívá. Vlhkost kolem 20% tak může způsobit vysušení sliznic a tím i vyšší náchylnost k onemocnění nebo výskytu alergií. Jednoduchým řešením tohoto problému je zvlhčovač vzduchu.

více v článku...

Pro koho je zvlhčovač vzduchu určen?

Dá se říci, že takřka pro každého, protože funguje jako prevence proti alergiím a problémům s dýchacími cestami. Výrazně také povzbudí vaši pokožku. Pokud už trpíte chronickými dýchacími problémy, jako je třeba astma či alergie, je pro vás zvlhčovač vzduchu jako stvořený. Pomáhá udržet optimální vlhkost vzduchu ve vašem okolí a zabrání tak zbytečným podrážděním způsobeným suchým vzduchem. Zvlhčovač vzduchu je pak přímo doporučován lékaři pacientům s ekzémy a lupenkou, zabraňuje totiž vysoušení kůže, které tyto problémy ještě zhoršuje.

Podle čeho vybrat?

Vhodný zvlhčovač vzduchu vybereme podle rozměrů místnosti, ve které ho budeme používat. Není nic horšího, než zvolit nedostatečně výkonný přístroj, který nedokáže zvlhčit místnost na požadovanou hodnotu.

Moderní zvlhčovač vzduchu poskytuje i uživatelský komfort. Vyplatí se tedy vybrat zařízení s hygrostatem, které automaticky hlídá nastavenou hladinu vlhkosti.

Další nezbytností je zajištění 100% čistoty používané vody. Aby se ve vodě netvořily bakterie a byla hygienicky nezávadná, je nejlepší volit zvlhčovač vzduchu s tzv. antibakteriální stříbrnou kostkou. Další možností je předehřev vody, který ale spotřebuje energii navíc.

Komfortní zvlhčovač vzduchu by měl také vyžadovat minimální údržbu a měl by být co možná nejméně hlučný.

Zvlhčovače vzduchu Stylies

Švýcarská firma Stylies patří k výrobcům nejlepších zvlhčovačů vzduchu na trhu. Precizní zpracování a prověřená funkčnost spolu s jedinečným designem je tu samozřejmostí. S jejich výrobky tak nikdo nešlápne vedle a z široké nabídky typů si rozhodně vybere.

Related posts

O zaměření pozemku, na kterém budete moci stavět, se postará GEO-5

svet zeny

5 tipů podle čeho vybírat svítidla

admin

4 tipy, jak zvládnout rekonstrukci bydlení bez zbytečného stresu

admin

Leave a Comment