Bydlení

Rekuperace vám pomůže mít doma čistý vzduch i příjemné ovzduší a ušetřit za vytápění

Uvažujete také, že nákup rekuperace vzduchu do bytu bude správnou volbou, ale nemůžete se rozhodnout, zda vaše ušetření peníze skutečně investovat právě takhle? Pojďme si říct více o tom, jak rekuperace funguje, v čem tví její „kouzlo“ a co vše od ní můžete očekávat. Možná budete překvapeni, co vše umí.

Co je to rekuperace?

Rekuperace do bytu funguje tak, že zpětně získává teplo ze vzduchu. Jak je to možné? Do rekuperační jednotky proudí čerstvý vzduch z venku, který putuje dál do interiéru. Z interiéru zase přichází vzduch znečištěný a teplý. Mezi nimi je teplosměnná plocha, která umí předávat teplo a zajistit, aby se chladný vzduch od teplého ohřál a do místnosti vám proudil teplý vzduch. Tohle funguje, i když venku třeba právě mrzne. Můžete tak větrat nonstop s minimem úniku tepla aniž byste otevřeli okna.

Proč rekuperovat?

Rekuperace do domu přináší spoustu výhod:

  • Budete mít čerstvý vzduch po 24 hodin denně, čistý, bez nečistot z aut, bez prachu, smogu, a to ať už žijete kdekoli.
  • Budete šetřit za vytápění, a to až ve výši 40 % z původních nákladů. To vše díky teplému vzduchu, který do interiéru bude proudit.
  • Zatočíte s plísněmi, které se mnohdy nachází v kuchyni nebo v koupelně. Vlhkosti bude u vás doma tak akorát, rekuperace to pohlídá.
  • Příjemná teplota bude zajištěna po celý rok, je jedno, zda je právě léto nebo zima. Stejně tak už doma nebudete zažívat průvan.
  • Vaše alergie se s velkou pravděpodobností zmírní. Rekuperační jednotka umí odfiltrovat až 99 % pylů, jemného prachu a bakterií. Pro alergiky bude domov „značka ideál“.
  • Ovládání je možné s pomocí chytrého telefonu a stažené aplikace. Odkudkoli budete moci rekuperaci zkontrolovat nebo „usměrnit“.

Rekuperace Zehnder i Aldes, které jsou nejkvalitnější, najdete na reksystem.cz. Podívejte se na více informací.

Related posts

Kde půjčí problémovému žadateli?

svet zeny

Markýzy proti dešti ochrání každou terasu i zahrádku. Vyberte si z nepřeberného množství vzhledů

svet zeny

Dřevěné konferenční stolky z masivu jako stavební kámen celé pracovny či obývacího pokoje

svet zeny

Leave a Comment