Jak na to

Velká paráda za málo peněz aneb Jak vylepšit bydlení s minimální investicí?

Bydlení by mělo být místem, které s hrdostí v hlase nazveme domovem. Rozhodně ne pouhou noclehárnou, ale spíše osobní svatyní a oázou klidu. Ale aby tomu tak skutečně bylo, musíme byt či dům zařídit a vyzdobit takovým způsobem, aby na nás celek působil tím nejlepším dojmem. Jenomže co když právě není peněz nazbyt a vy přesto toužíte po velké změně? Rekonstrukce není nutná, často stačí pár chytrých úprav!

Přemalujte zdi

Barvy sice něco stojí, ale zároveň nejsou tak drahé, abyste si je nemohli dovolit. A co je hlavní – efekt čerstvé výmalby je nepřekonatelný. Místnosti novým nátěrem dostávají nový život a v případě vhodně zvolených tónů také opticky rostou. Pokud toužíte po skutečně exkluzivním vzhledu, neváhejte některé zdi vyzdobit pomocí tapety.

Přidejte více rostlin

Nemusíte svůj domov měnit na arboretum, ale i tak se zamyslete nad tím, zda by se do něj nevešly další vázy a květináče. Přítomnost rostlin prostor oživí a harmonizuje, a navíc výrazně prospívají mikroklimatu: pohlcují prach a toxiny, zvlhčují vzduch a mnohé druhy svými silicemi či extrakty posilují naší imunitu.

Udělejte prostor novým závěsům

Obměna bytových textilií je rychlá a snadná – přitom se na celkovém dojmu z daného prostoru podílí poměrně velkou měrou. Udělejte si radost novými závěsy a nezapomeňte ani na prostěradla, povlečení, ubrusy, přehozy a deky.

Vdechněte nový život nábytku

Stále máte pocit, že vašemu bydlení chybí něco zásadního? Ke klíčovým prvkům každého interiéru patří nábytek, ale když nejsou finance na nový, nic moc s tím nenaděláte. Anebo ano? Chopte se štětky a přetřete některé kousky barvou určenou pro daný materiál. Některé doplňky můžete přestříkat sprejem – výsledek předčí vaše očekávání.

A co se starou sedačkou, která vypadá, že má nejlepší léta za sebou? Naštěstí nejde o nic, co by okamžitě nespravil pěkný přehoz.

Related posts

Systém iClima při vyšších teplotách aneb, jak funguje zdravé chlazení interiéru

admin

Nové bydlení jako je dřevěný srub na klíč?

admin

Nové myčky nádobí si samy dávkují prášek

admin

Leave a Comment