Jak na to

Velká paráda za málo peněz aneb Jak vylepšit bydlení s minimální investicí?

Bydlení by mělo být místem, které s hrdostí v hlase nazveme domovem. Rozhodně ne pouhou noclehárnou, ale spíše osobní svatyní a oázou klidu. Ale aby tomu tak skutečně bylo, musíme byt či dům zařídit a vyzdobit takovým způsobem, aby na nás celek působil tím nejlepším dojmem. Jenomže co když právě není peněz nazbyt a vy přesto toužíte po velké změně? Rekonstrukce není nutná, často stačí pár chytrých úprav!

více v článku...

Přemalujte zdi

Barvy sice něco stojí, ale zároveň nejsou tak drahé, abyste si je nemohli dovolit. A co je hlavní – efekt čerstvé výmalby je nepřekonatelný. Místnosti novým nátěrem dostávají nový život a v případě vhodně zvolených tónů také opticky rostou. Pokud toužíte po skutečně exkluzivním vzhledu, neváhejte některé zdi vyzdobit pomocí tapety.

Přidejte více rostlin

Nemusíte svůj domov měnit na arboretum, ale i tak se zamyslete nad tím, zda by se do něj nevešly další vázy a květináče. Přítomnost rostlin prostor oživí a harmonizuje, a navíc výrazně prospívají mikroklimatu: pohlcují prach a toxiny, zvlhčují vzduch a mnohé druhy svými silicemi či extrakty posilují naší imunitu.

Udělejte prostor novým závěsům

Obměna bytových textilií je rychlá a snadná – přitom se na celkovém dojmu z daného prostoru podílí poměrně velkou měrou. Udělejte si radost novými závěsy a nezapomeňte ani na prostěradla, povlečení, ubrusy, přehozy a deky.

Vdechněte nový život nábytku

Stále máte pocit, že vašemu bydlení chybí něco zásadního? Ke klíčovým prvkům každého interiéru patří nábytek, ale když nejsou finance na nový, nic moc s tím nenaděláte. Anebo ano? Chopte se štětky a přetřete některé kousky barvou určenou pro daný materiál. Některé doplňky můžete přestříkat sprejem – výsledek předčí vaše očekávání.

A co se starou sedačkou, která vypadá, že má nejlepší léta za sebou? Naštěstí nejde o nic, co by okamžitě nespravil pěkný přehoz.

Related posts

Škrabadla pro kočky nejsou jen dekorace

admin

Hypotéka a rozvod? Jaké jsou možnosti, aby byli všichni spokojení

svet zeny

Chcete pěstovat akvarijní rostliny rodu Anubias? Předáme vám základní informace

admin

Leave a Comment