Bydlení Jak na to

Víte, jak si vybrat vhodnou postel?

Věděli jste, že člověk prospí asi třetinu svého života? I když se nám to může zdát zbytečně moc, není. Spánek je pro naše tělo zásadní a je třeba dopřát si odpočinek, pokud chceme fungovat.

Musí vám být proto jasné, že vhodná postel – taková, v které se vám bude spát jako v bavlnce, je velmi potřebná. Ale jak si vybrat vhodnou postel?

Kvalitní ložnicové sestavy nejsou úplně levnou záležitostí. Při jejich pořizování ale myslete na to, že zase vydrží dlouho a investovat do pevné postele se vám vrátí nejen v její delší životnosti, ale také na pohodlí.

Výběr materiálu

Postele se vyrábí z mnoha materiálů a opět platí, čím méně kvalitní materiál, tím levnější postel. Pokud vybíráte postel do ložnice a chcete na ní spát každou noc po dobu několika dalších let, připlaťte si.

Dřevo

Moderní a oblíbené v posledních letech jsou dřevěné postele. Dřevo je totiž nezávadným, ekologickým materiálem, který je navíc pevný a vydrží spousty let. Postele z masivního dřeva jako je třeba buk, dub, ořech nebo třešeň vydrží i několika generacím.

Kov

Výhodou kovových postelí je to, že jsou lehčí a snadněji se s nimi manipuluje. Často lidé jdou při výběru do kompromisu a volí dřevěné nohy postele a kovový rám – hlavně pro větší stabilitu postele a také aby omezili její vrzání.

Čalounění

Konstrukce čalouněné postele je potažená kůží nebo textilem, což z postele může lehce udělat designový kousek. Pokud jste ale alergičtí, dali bychom na vašem místě od této volby ruce pryč. Čalouněné postele jsou celkem náročné na údržbu.

Beautiful young woman sleeping in bed

Velikost postele

To, co budete při výběru postele rozhodně potřebovat je metr. Ještě než se totiž začnete rozplývat nad možnostmi, potřebujete znát své prostorové možnosti. Bylo by nepříjemné nakonec zjistit, že se do ložnice nevejde šatník i postel najednou.

Každý potřebujeme jinak velký prostor kolem sebe. Standardní manželská postel by měla být široká 180 – 200 cm, ale některým párům stačí i 160 cm.

Obvyklá délka postelí je 200 cm. Pokud patříte mezi dlouhány, můžete zvolit prodlouženou délku 210 nebo 220 cm.

Často se zapomíná na výšku postele. Pokud už ale patříte mezi starší osoby nebo máte zdravotní problémy a špatně se vám vstává, porozhlédněte se po postelích ve výšce 50 až 65 cm nad zemí.

Related posts

Znáte kvalitní plechové střechy SATJAM? Spokojeni budete i s jejich vzhledem a cenou

svet zeny

Trápí vás železitá voda?

admin

SAPELI přivezlo zlato z German Innovation Awards

admin