Zahrada

Domácí je domácí

Všichni jistě znáte ten pocit, když si děláte snídani, rozklepnete vajíčko a místo žloutku najdete jen jakousi vybledlou bludičku, velikost je taky taková, že místo dvou si musíte dát 3 a chuťově to také za moc nestojí.

Nebo děláte rodinnou oslavu a chcete udělat slavnostní oběd. Jdete do obchodu pro králíka a najdete tam něco připomínající spíše přerostlého potkane za nekřesťanskou částku.
Můžeme to shrnout do přísloví: Za hodně peněz málo muziky.

Koho by tyto situace nedovedly k nápadu, začít chovat tato zvířata doma. Je ovšem důležité si prvně uvědomit několik podstatných věcí.

více v článku...

Nejdůležitější je čas!

Přestože, se může zdát, že ani se slepicemi, ani s králíky není moc práce, opak je pravdou. Především v dnešní době je obtížné čas najít alespoň na rodinu a přátelé, natož na nějaká domácí zvířata. Musíte ráno vstát minimálně o půl hodiny dřív, abyste je nakrmili a vypustili, večer nesmíte zapomenou posbírat vajíčka a zase slípky zahnat.

Kde je chovat?

Bohužel u tohoto typu domácích zvířat se neobejdete bez zahrady. Chovat slepice a králíky není zcela voňavá záležitost, proto doporučuji umístění na zahradu ideálně bez psa, nebo alespoň zajistit, aby tam neměl přístup, hlavně králíci z něj mohou dostat šok.

Králíkárnu umístěte někam pod střechu nebo do stodoly, ať na ně neprší a nevlhne jim seno. Péče o ně je potom mnohem náročnější.

Pro slepičky nezapomeňte na dostatečný výběh, nestačí jim k životu pouze kurník, potřebují pohyb.

Sušit, sušit a ještě jednou sušit!

Všem z vás je určitě známé, že slepicím se vyhazují nejrůznější zbytky. Co ale mají králíci a slepice nejraději, je sušené pečivo. Když vám pečivo ztvrdne dřív, než ho stihnete sníst, je to ideální pro tyto zvířátka, (slepicím ovšem nezapomeňte předem namočit).

V případě, že se rozhodnete pro domácí králíky, přestaňte sekat trávu, nechte ji růst do výšky, pak ji posekejte kosou a nechte sušit. Nebudete tak muset utrácet za balíky sena a králíčci budou mít co jíst.

Naučte se také nevyhazovat skořápky. Aby slepice měla pořádná vejce s tvrdou skořápkou, je dobré jim dávat zobat skořápky z vlastních vajec.

Teď už víte téměř všechno a můžete se pustit do chování. Domácí potraviny určitě ocení každý člen vaší rodiny a jako kuchař/kuchařka bezkonkurenčně zazáříte!

Related posts

Inspirace bydlení: Magazín Krásné Bydlení

admin

Praktické i okrasné – betonové ploty

admin

Natura Rock Effect je nenahraditelný postřik

admin

Leave a Comment