Bydlení Tipy a trendy Zahrada

Zahradní posezení: které materiály zajistí odolnost i skvělý vzhled?

Existuje mnoho materiálů, které můžeme použít na výrobu zahradního nábytku, ale jen některé zajistí pevnost a dlouhodobou životnost. Nejoblíbenější je beton a kov.

Pro výrobu stolů i laviček se používají kovové podnože. Ty si samozřejmě můžeme zkusit vyrobit svépomocí, ale pokud se nejedná o náš koníček a nemáme v tomto oboru moc zkušeností, nejspíš nebudou splňovat naše požadavky. Ztratíme tak spoustu energie i času a výsledek nebude uspokojivý. Kovové podnože ke stolu nebo lavičkám je tak výhodnější koupit již připravené s předvrtanými montážními otvory, což nám zajistí stabilitu i pevnost celého nábytku. Použít kovové nohy ke stolu, které jsou již hotové, nám tak usnadní práci. Na ně pak lze umístit vybranou desku fošny nebo jiný materiál, který splňuje naše požadavky a přání. U zahradního posezení musíme vždy myslet na praktičnost a pohodlí a samozřejmě také vzhled. Vyrobit si tak vlastní zahradní nábytek nám umožní dosáhnout designu, který chceme.

Dalším populárním materiálem je beton. Betonové lavičky jsou velmi odolné a stabilní, mají vynikající vzhled a snadno se udržují. Jsou oblíbené nejen na zahradách, ale také v parcích a na jiných veřejných místech. Betonová lavička už se svépomocí téměř vyrobit nedá, ale sestavíme ji se základním nářadím do 15 minut pak již můžeme bez obav používat. Bude nám sloužit mnoho let. Beton se totiž vyznačuje dlouhou životností a odolností vůči hrubému zacházení i výkyvům počasí. Lavičku můžeme také zabetonovat do země, což zvýší její bezpečnost a ochrání ji před nezvanými hosty.

Ideálním doplňkem pro kov i beton je dřevo, které každému nábytku dodává příjemnou atmosféru. Přírodní materiál dobře ladí s jakýmkoliv stylem zahrady nebo terasy. Je tak univerzálně použitelný a lze ho dobře kombinovat s dalšími materiály.

Related posts

Posuvné dveře do moderního interiéru

admin

Držák na monitor pro všechny, kteří sedí často u počítače

admin

O zaměření pozemku, na kterém budete moci stavět, se postará GEO-5

svet zeny

Leave a Comment