Tipy a trendy

Kvalitní zrnková káva: připravte si lahodný nápoj

Pro mnohé z nás je káva začátkem dne, bez kterého si ho jen těžko dokážeme představit. Nemusí to však být jen zdroj kofeinu. Káva vás může potěšit i svou chutí a v této oblasti je určitě stále co objevovat, protože nabízí mnoho různých druhů.

více v článku...

Kvalitní zrnková káva

Kvalitní zrnková káva může mít mnoho podob. Vždy je však důležité vybrat si prodejce, který má bohaté zkušenosti a zná pražení kávy. Nejen samotná odrůda, ale také proces pražení má velký vliv na chuť kávy. Proto neváhejte investovat do kvalitní kávy, abyste si ji mohli opravdu vychutnat. Styl přípravy je pak na vás – tak, jak máte kávu nejraději.

Ristretto

Existuje mnoho známých druhů kávy, ale ristretto je poněkud neobvyklé. Dá se přirovnat k espressu, protože se mu podobá i vzhledem. Jedná se o malý objem kávy, který se používá k vychutnání chuti. Používá stejné množství kávy jako espresso, ale jen poloviční objem vody. Výsledkem je malá káva, která vás překvapí svojí výraznou chutí a jedinečnými tóny, které vystupují do popředí díky specifické přípravě.

Rozmanitá kávová zrna

Zrnková káva je opravdu rozmanitá. Existuje mnoho různých zemí, odkud pochází, jak se zpracovává a podobně. Prvním kritériem při výběru by však mělo být rozhodnutí, zda se jedná o arabici nebo robustu. Arabica má vysokou kyselost, takže v chuti jsou kyselé tóny, ale také sladkost. Na druhé straně, Robusta není kyselá, ale má silnou hořkost. Tyto dva druhy kávy tak nabízejí něco odlišného a jejich mícháním vznikají jedinečně vyvážené směsi. Oblíbená je však také 100% arabica.

Když se řekne káva, každému z nás se pravděpodobně vybaví něco jiného. V této oblasti je co objevovat, proto neváhejte vyzkoušet nové chutě.

Related posts

Evropská cena za produktový design míří do Česka. Uspěly dveře bez kliky od SAPELI

admin

Remoska má čestné místo v kuchyni i dnes

admin

Nevyhýbejte se vaně. Koupel má léčebné účinky na naše tělo

admin

Leave a Comment