Tipy a trendy

Čištění koberců

Čištění koberců je pojem, se kterým se setkává většina z nás. Jedná se totiž o možnost vyčištění Vašeho koberce odborníky, kteří používají to nejnovější vybavení, čímž garantují bezkonkurenční výsledek za tu nejvýhodnější cenu. Mokré čištění koberců je nejvíce využíváno ve velkých městech, kam patří například čištění koberců Liberec, čištění koberců Hradec Králové a čištění koberců Praha.

  • Čištění koberců

více v článku...

Čištění koberců Liberec

Kromě kvality, výhod a principu bude kde koho také jistě zajímat celková doba čištění. Ta má své hranice, na které se zaměříme. Zpravidla je doba čištění závislá na stupni znečištění kobercových ploch, typu konstrukce nášlapné vrstvy koberce, délce vlasu koberce, členitosti čištěné plochy. Obecně lze říci, že za jednu hodinu lze vyčistit plochu cca 30-40 m2 u syntetických a zátěžových koberců s nízkým vlasem (do 10 mm) a cca 15-30 m2 u vpichovaných koberců, koberců vlněných a koberců s vysokým vlasem (nad 10 mm).

Čištění koberců Praha

Po čištění extrakční metodou nezůstávají koberce a čalounění mokré, ale pouze vlhké, jelikož díky výkonnému extraktoru dochází k důkladnému odsátí čisticího roztoku z čištěné plochy. I přesto je nutné čištěnou plochu nechat vyschnout. Přibližná doba schnutí se pohybuje mezi 5-10 hodinami u extrakčního čištění klasickou hubicí s tryskami, v případě použití speciálního nástavce se doba zkracuje a činí 2-4 hodiny.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

40plus

PressExpress.cz

iZprávyDnes.cz

Related posts

Na venkovní žaluzie je dobré myslet už ve stadiu projektu

admin

Masivní dřevěný nábytek na vaši zahradu padne jako ulitý

admin

Rady a tipy, jak si proklepnout nájemníka

svet zeny

Leave a Comment