Tipy a trendy

Jak řešit problémy s vodou v domácnosti?

I v domácnosti se vám může stát, že vám z vodovodu teče nekvalitní voda, která hrozí poškozením majetku i zdraví. Mnohdy je potřeba mít se na pozoru, protože divná chuť, pach či dokonce výrazný zákal může mít různé a někdy i velice závažné důvody. Jak se chovat pokud, pokud se problémy vody v domácnosti týkají i vás a je potřeby úpravy vody?

Co dělat, pokud je voda zakalená?

Zákal je asi nejčastější komplikace, která se s vodními rozvody může dít. Jedná se dost často o velice krátkodobý problém kvůli poruše nebo plánované výměně části vedení a někdy stačí jen vodu odpustit a počkat, že proteče zakalená špinavá voda.

Pokud je ale zákal ze studniční vody nebo problém trvá dlouho, tak mimo nahlášení distributorovi je potřeba udělat laboratorní test. Zákal vody totiž může být způsobený jak například prasklinou v potrubí, tak ale i průtokem septiků nebo odpadů, což je z ničeho nic zdraví a život ohrožující záležitost. Zakalenou vodu tedy nikdy nepijte a už vůbec ne, pokud ji doprovází i jakýkoliv netypický zápach.

Co s tvrdou vodou, která se pořád usazuje?

Mnohem častějším, méně závažným, ale přeci jen nepříjemným problémem, bývá tvrdá voda. To znamená, že voda obsahuje látky, které vedou k jejich sedimentaci v potrubí a spotřebičích, čímž je postupně likvidují.

Proti tvrdé vodě v domácnosti a vodnímu kameni se dá jednoduše bojovat pomocí změkčovačů vody, které jsou běžně dostupné. Ty jsou napojené na vodní rozhraní tak, aby voda prošla kompletním očistným procesem ještě dříve, než doputuje přímo do vašich kohoutků nebo se začne usazovat v topení a různých komponentech ve spotřebičích. Součástí navíc mohou být i čistící chemikálie, které například u chat mohou odstraňovat přirozené bakteriální kolonie, které jsou ve spodní vodě zcela běžné a typické, ale někdy mohou ohrožovat majetek i zdraví.

Related posts

Matrace a rošty: Jak vybrat to pravé pro pohodlný a zdravý spánek?

admin

Jaké jsou výhody plechové střechy?

admin

Zpříjemněte si prostředí doma i v kanceláři, díky klimatizaci

admin