Bydlení

Jak si vybrat malou ledničku

Ne do každého prostoru se hodí klasická lednice s mrazákem. Pro menší byty, jako jsou garsonky, pokoje na kolejích nebo studentské byty, jsou vhodné malé ledničky s tichým chodem, které nezaberou moc místa, ale uskladní vše potřebné. Podívejme se na to, podle čeho takovou malou lednici vybrat.

více v článku...

Typy malých lednic dle umístění

Na trhu se dnes nabízí malé lednice volně stojící, vestavné, podstavné, a dokonce i přenosné. Nejžádanějším typem je malá, volně stojící lednice, vyhovující všem požadavkům a vhodná pro všechny domácnosti. Pro účely malých místností je možné pořídit vestavnou chladničku, zabudovanou do kuchyně, nebo přímo lednici podstavnou, skrytou do kuchyňské linky. Vestavná malá lednička je skvělou volbou do designových kuchyní, protože nenarušuje celkový vzhled, splývá s kuchyňskou linkou a místnost působí moderně a upraveně. Podstavné lednice často najdete v kuchyňských ostrůvcích.

Jednodveřová lednice Candy CFO 145 E

Objem

Podstatným kritériem výběru je objem malé ledničky. Ten se pohybuje v rozmezí 50 až 150 litrů. Nejmenší lednička má kapacitu 50 litrů a využívá se hlavně na chlazení nápojů, do kanceláře nebo hotelového pokoje, kde často zastávají funkci minibaru. Lednice o 120 litrech pak už pojme potraviny menší domácnosti. Své místo najde v bytech, studentských pokojích, na ubytovnách, ale třeba i na chalupě.

Mrazák

I když u opravdu malých modelů nemusí být přítomen, většinou se prodávají malé ledničky s mrazákem. Modely bez mrazáku jsou nejčastěji používány pro uchovávání nápojů nebo v domácnostech, kde se nepočítá s dlouhodobým uchováváním většího množství potravin. Pro účely bytů a domácností je ale obvykle přítomnost mrazáku důležitým faktorem při výběru.

Spotřeba energie

Energetická třída, do které patří malé lednice, je stejná jako u ostatních typů lednic, tedy A+ a A++. Jedná se tedy převážně o úsporné spotřebiče. O zvýšení účinnosti se stará kvalitní izolace a samoodmrazování. Je dobré mít na paměti, že ani malé ledničky by neměly být naplněny více než ze 70 % kapacity a neměly by být stavěny blízko zdrojů tepla.

Jednodveřová lednice Guzzanti GZ 06B

Hlučnost

Hlučnost malých lednic se pohybuje na úrovni 30 až 44 decibelů, což je úroveň tlumeného hovoru. U vestavných lednic je navíc hluk pohlcován materiálem linky a pocitová úroveň je ještě nižší.

Hlavní výhody malých lednic tvoří právě jejich skladná velikost, cena a nižší spotřeba. Malé ledničky s mrazákem nepostrádají na úkor svých rozměrů žádné důležité funkce. Hodí se do malých domácností a malých prostor, a dokonce ani v garsonce nenarušují spánek hlukem.

Related posts

Současná situace nutí mnoho lidí, aby si hledali vlastní bydlení

admin

Co si takhle půjčit?

svet zeny

Renovace parket a následné čištění dřevěných podlah

svet zeny

Leave a Comment