Jak na to

Problémy s vodním kamenem? Známe řešení!

Tvrdou vodu definujeme jako vodu s nadměrným množstvím vápníku a hořčíku. Jde o minerály tvrdosti, které dokáží způsobit řadu problémů – od estetických až po vážné poškození domácích spotřebičů. Estetické problémy se projevují nevzhlednými skvrnami na skle, talířích, nádobí a varných površích. Proces usazování vodního kamene probíhá především při zvýšení teploty stejně v myčce, jakož i v elektrickém či plynovém ohřívači vody. To snižuje účinnost a současně zvyšuje energetickou náročnost. Obdobně se vodní kámen usazuje také v rychlovarných konvicích, kávovarech, espressa či pračkách.

Jak předcházet problémům s tvrdou vodou?

Přítomnost vodního kamene v domácnosti je snadno pozorovatelná. Potřebné je však zjistit přesné hodnoty tvrdosti. Tvrdost vody si buď odměříte volně dostupnými testery nebo se obrátíte na kvalifikované společnosti, kterým odešlete vzorek vody. Rozbor vody odhalí nejen přesné hodnoty tvrdosti, ale i případnou kontaminaci dusičnany, bakteriemi či těžkými kovy, v závislosti na vašich požadavků.

Pokud analýza vody prokázala, že hodnoty tvrdosti jsou opravdu vysoké, tak v závislosti na konkrétních hodnotách a spotřeby vody ve vaší domácnosti, vám odborníci v oblasti filtrace vody pomohou najít vhodné zařízení. Kvalitní filtry vody vás definitivně zbaví problémů s vodním kamenem v pračce, myčce, konvicích, topných tělesech a tím pádem ušetříte v konečném důsledku nemalé finanční prostředky na opravu těchto zařízení ale i čas na zvýšenou péči o domácnost.

Jak fungují změkčovače vody?

Změkčení vody probíhá prostřednictvím změkčovačů vody, které se nainstalují na přívod vody v domácnosti. V zájmu prodloužení jejich životnosti a zlepšení kvality vody se doporučuje nainstalovat ještě před samotný změkčovač tzv. mechanický filtr na vodu. Pomocí mechanické filtrace se z vody odstraní veškeré sedimenty jako je rez, písek, kal, které se běžně dostávají do pitné vody z potrubí.

Základem pro proces změkčení vody je přítomnost iontovýměnné pryskyřice, která dokáže zachycovat minerály vápníku a hořčíku. Po určitém množství přefiltrované vody je třeba tuto pryskyřici zregenerovat, aby dokázala zajistit účinné odstranění minerálů tvrdosti. Regenerace probíhá pomocí tabletování soli, která se pravidelně dosypáva. Co vlastně představuje jedinou údržbu, protože úprava vody je v tomto případě řízena pomocí řídící jednotky změkčovače.

Jaké jsou výhody měkké vody?

  • jemnější vlasy a pleť
  • prodloužená životnost a zvýšená účinnost ohřívačů vody
  • žádné usazeniny vodního kamene na vodovodních bateriích, ve sprchových koutech
  • udržuje toalety bez usazenin tvrdé vody
  • nezpůsobuje usazeniny na umytém nádobí z myčky
  • umožňuje rychlé a snadné čištění van a sprchových koutů
  • zlepšuje pěnivost mýdel, šamponů a výrobků osobní péče
  • nevysušuje pleť
  • prodlužuje životnost spotřebičů

Related posts

Chcete pěstovat akvarijní rostliny rodu Anubias? Předáme vám základní informace

admin

Profesionální malíři

svet zeny

Betonové ploty ochrání i ozdobí váš pozemek

admin