Bydlení

Jak vybrat lustr do obýváku?

Srdcem každého bytu nebo domu je obývací pokoj.

Je místem, kde se soustřeďuje rodinný život, kde se setkáváme s přáteli, sledujeme televizi nebo relaxujeme a jen tak hledíme do stropu. Správné osvětlení v obýváku hraje důležitou roli. Často tam máme oblíbené místo ke čtení, kde využijeme stojací lampy. Obrazy, fotky nebo grafiky, které nám večer nasvítí bodovky. Komodu, široký parapet či klavír, na který můžeme postavit stolní lampy. Správně zvolená svítidla by měla vytvářet pohodu, ale také poskytovat ideální osvětlení a dotvářet tak design interiéru. Obývací pokoj by měl být středobodem našeho domova, a proto se v mnoha případech stávají závěsná světla a lustry ozdobou této místnosti. Lustr do obýváku můžeme zavěsit do středu nebo na jiné místo, jako např. nad konferenční stolek.

Moderní lustry do obýváku

Moderní styl znamená prostor, jednoduchost, funkčnost, harmonie a minimalismus, prostě opak klasických verzí. Takové by měly být i moderní a designové lustry do obývacího pokoje. Příkladem mohou být lustry pavouk-několik světel zavěšených v prostoru na různě dlouhých kabelech, moderní LED lustry do obývacího pokoje nebo vícežárovková svítidla s jednoduchými skleněnými stínidly. U moderních lustrů do obýváku je obecná absence jakýchkoli ozdob a dekorací.

Klasický lustr do obývacího pokoje

Vzhled klasického obýváku si spojujeme s měkkým kobercem na podlaze, elegantním nábytkem a velkým stolem, nad kterým samozřejmě visí parádní lustr. Pro opravdové stylové lustry do klasického obývacího pokoje se využívají tradiční materiály jako je sklo, kov a někdy dřevo. K takovému osvětlení se hodí retro lustry a rustikální závěsná svítidla. Elegantní a dobře vybraná svítidla jsou ozdobou interiéru.

Lustry a výška obýváku

Při výběru originálních lustrů do obývacího pokoje musíme brát v úvahu velikost a výšku místnosti. Mnohem více možností je samozřejmě ve vysoké místnosti. V nízkém obýváku vsaďte na nízké lustry nebo raději přímo na stropní svítidla. Do nízkého pokoje se vysoká světla moc nehodí. Lustr instalujte ve správné výšce a samozřejmě by jeho proporce měly korespondovat s velikostí obýváku. Velké typy jsou krásnou dekorací, ale v malé místnosti budou velmi dominantní a zahltí ji.

Jaká teplota světla do obývacího pokoje a ložnice?

Do těchto dvou místností určených k odpočinku, bychom měli zvolit teplou barvu světla. Studené světlo není vhodné k relaxaci a zbytečně nás vybízí k činnosti. Teplé světlo v obývacím pokoji působí útulněji, odpočineme si u něj, snáze se v něm uvolníme. Nezapomeňme ale, že teplota barvy světla může ovlivnit i vnímání ostatních barev a odstínů v místnosti. Berme to v úvahu při výběru barev do interiéru.

Teplé světlo podstatně zmírní studené barvy stěn nebo doplňků a zvýrazní teplé barvy.

Related posts

Jaké výhody mají podlahové palubky?

admin

Kde půjčí problémovému žadateli?

svet zeny

Plísně na fasádě jsou skryté nebezpečí pro naše zdraví. Jak na ně?

svet zeny

Leave a Comment