Tipy a trendy

Kukačkové hodinky jsou vzpomínkou na století páry

Máte rádi originál, který nabídne opravdový kus historie? Potom jsou pro vás hodiny s kukačkou, z nichž se každou hodinu ozve známý zvuk, jistě velmi atraktivním tématem. Ve velkém se začínají vyrábět v devatenáctém století a jejich obliba přetrvala dodnes. Už je nemusíte natahovat každý den, protože existují i modely na baterie. Pokud jde o design, záleží, čemu dáváte přednost. Samozřejmě jsou tu modely, které reflektují dnešní dobu a jsou menší, ale na trhu nechybí ani kousky, které vypadají jako muzejní exponáty a sálá z nich duch staré doby. Pojďme si je tedy blíže prohlédnout!

více v článku...

Kde se objevují poprvé?

Tradice mluví jasně, kukačkové hodiny, kterým se lidově přezdívá kukačky, jsou neodmyslitelně spojené se Schwarzwaldem, jihozápadní částí dnešního Německa. Tedy místem, které leží nedaleko francouzsko-německých hranic, kde pramení Dunaj. Kromě hodinářů se tady dařilo například sklářům. A které hodinářské firmy z tohoto regionu doslova a do písmene vstoupily do dějin? Je to třeba firma Hönes, prezentující se jedinečnou ruční výrobou a nabízející i modernější varianty těchto hodin.

Originál, který má svou cenu

Pokud máte rádi autenticitu, jistě vás osloví. Německé kukačkové hodiny mají ve světě zvuk, obecně platí, že v německy mluvících zemích, kam patří i Rakousko, je tento doplněk domácnosti hodně populární. A díky spojení v rakouském mocnářství se rozšířil také k nám. V mnoha venkovských staveních jsou kukačkové hodiny k vidění ještě dnes. Proč tedy nemít jedny takové doma? Je naprosto samozřejmé, že takový klenot nebude mít cenu tisícikoruny. Pravé hodiny s kukačkou, zdobené šiškami a soškami lesních zvířat z tvrdého dřeva, mají mnohem vyšší cenovku. Koupíte si je ale jen jednou za život a předáte onu tajuplnou nádheru další generaci.

Blýsknete se před hosty

Kukačkové hodiny umí naladit atmosféru. Pokud si pozvete domů hosty, je jasné, kam se podívají hned napoprvé. Budou obdivovat řemeslnou práci, ruční výrobu, kdy je každý kus skutečný originál. K jejich výrobě se běžně používá lipové dřevo, které vyžaduje zručnost, ale také umožní práci s každým detailem. Nejsou jen prostým ukazatelem času, mohou se stát základem domácnosti, která má rustikální ladění a jejíž obyvatelé jsou milovníky přírody. Špetka nostalgie rozhodně neuškodí, dnes už nevyletí kukačka každou hodinu. Tuto funkci můžete vypnout, působila by totiž poměrně rušivě. Můžete si vybrat mezi analogovou nebo natahovací variantou, některé modely pak fungují jednoduše na baterii, kterou budete pravidelně měnit. Který model si tedy vyberete do svého bytu či na chatu?

Moderní design je také v kurzu

Starožitnosti jsou nádherné, ale také mohou zabírat velký prostor. Právě proto vypadají kukačky v moderním světě už poněkud jinak než jejich starší předloha. Jsou menší, skladnější, ale pořád v sobě nesou prvky, které jsou pro tento typ hodin klasikou. Při kukání kukačka vyjíždí směrem ven, hlasitost si můžete jednoduše nastavit, v době nočního klidu je tento proces vypnut automaticky.

Dřevěný rám nebo minimalistické vzezření?

Na výběr máte několik různých variant, kukačkové hodiny jsou vhodné i do moderních interiérů. Záleží na zpracování, protože kukačky v tradičním stylu v dřevěném rámu a s ručně malovanými postavami zvířat nebo listím potřebují také mnoho prostoru. A hodí se k nim i další prvky, které se dají označit za tzv. rustikální. Nezapomeňte také na údržbu. Čištění a mazání si vyžádá určitý čas, budete potřebovat také speciální hodinový olej. Pozor na čištění agresivní chemií! Používejte raději čistič, který je určený pro dřevo.

Related posts

Projekty domů

admin

Kancelář může být plná zeleně – proč vlastně ne?

admin

Dárkové poukazy jako dárek k Vánocům na poslední chvíli

svet zeny

Leave a Comment