Jak na to Nemovitosti Tipy a trendy

Vyberte si vlastní CCTV a buďte v bezpečí

Význam CCTV (closed-circuit television = uzavřený televizní okruh nebo také kamerový systém) je nepopsatelný. Kamery se využívají na ulicích, v metru, ve firmě i doma. Zlodějů je čím dál více a lidé se obávají. V životě kromě zdraví není nic důležitějšího než bezpečnost vaší rodiny a zaměstnanců. Ve firmě je sice možné zaměstnat ochranku, ale i tam odvede kamerový systém lepší práci. Člověk totiž nemá šanci uhlídat každý roh.

Pokud dojde ke krádeži, kamerové systémy Ostrava dá policii důkazy. Záběry z instalovaných kamer lze považovat za materiál, které zloděje usvědčí u soudu. Jenže kamery neslouží pouze k hlídání zlodějů.

více v článku...

Proč si pořídit kamery

Jednoduše řečeno budete mít přehled o veškeré aktivitě kolem domu / firmy.

Vloupání: Kamery mohou zloděje dokonce odradit od vloupání, když je uvidí. Pokud se nezalekne, aspoň pomohou k jeho dopadení a usvědčení.

Vandalismus: Objevily se vám na vratech od garáže graffiti, někdo vám shodil popelnici, rozbil okno? Kamera poskytne důkaz.

Venkovní krádež: Ne všichni zloději chodí dovnitř. Někteří nepohrdnou ani vaším autem nebo zahradním vybavením.

Sledování personálu: Ztrácí se vám doma věci, máte dojem, že je za tím vaše uklízečka, ale nemáte důkaz? Natočte ji.

Většina lidí si kamerové systémy pořizuje kvůli pocitu bezpečí a není pravda, že by si kamery kupovali jen bohatí. Každému se může zachtít mít o svém domovu (nebo firmě) přehled 24/7, i když je zrovna na pracovní cestě nebo dovolené v zahraničí.

Kameru lze nainstalovat opravdu kamkoliv

Bezpečnostní kamery často uvidíte u vchodu do budovy, vjezdu a výjezdu. Někdy bývají instalovány u dveří, aby se člověk, co sedí uvnitř, nemusel zvedat a hned viděl, kdo dole zvoní. V případě obav před zloději se kamery umísťují do obývacích pokojů, na schodiště či jiná frekventovaná místa v budově, kudy pravděpodobně každý projde.

Pro sledování toho, co se děje kolem domu, je doporučováno kamerové systémy umístit pod střechu, pod okapy, ke vjezdu do garáže. Nebývá špatné monitorovat také zahradní altánky, koňské stáje, chlévy a jiné venkovní budovy.

Kameru je možné dát skutečně kamkoliv. Pokud funguje online, bude potřebovat připojení k internetu, aby mohla záznam ukládat, ale dělají se i takové, které ukládají záznam na interní paměťové médium. U nich je však potřeba jednou za čas vyprázdnit paměťovou kartu, aby bylo zase kam zapisovat.

Co je při výběru kamerového systému důležité?

Vzdálený přístup: Záleží na tom, za jakým účelem si kameru pořizujete, ale většina lidí chce mít možnost podívat se na záznamy z kamery online přes chytrý telefon nebo tablet.

Noční vidění: Mít kamery, které natáčí pouze ve dne, je docela na nic.

Kvalita obrazu: Natáčet ve Full HD je možná zbytečné, ale měly by být rozpoznat aspoň obličeje. Bohatě stačí 1 – 2 Mpx, které jsou standardem u IP kamer.

Právě IP kamery jsou nejběžnější. Jsou sice dražší oproti analogovým a je na ně potřeba rychlá síť (1GB/s), ale výhody jsou značné. Obraz je kvalitní a neobjevují se v něm žádné poruchy. Podívejte se na ukázky záznamů z IP kamer od kamerové systémy Olomouc – jejich rozlišení 1280 x 960 px vypadá hodně dobře. Instalovali kamery například v ČSOB, Dopravnímu podniku města Brna, firmě Siemens nebo Provident.

Jak vidíte, kamerové systémy mají mnohostranné využití a rozhodně nejsou k dispozici pouze bohatým. Stačí si vybrat, pozvat si firmu na nainstalování kamer a v bezpečí můžete být i vy.

Related posts

Co jste nevěděli o řezání laserem 

svet zeny

Fakro je u nás v domácnosti naprostou jedničkou

admin

Nábytek z kovu a dřeva ladí nejen s interiéry v moderním stylu

svet zeny

Leave a Comment